Search - SP Page Builder
Easy Profile - Search plugin
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
جستجو - برچسب ها
vmware

دلایل انتخاب VMware برای مجازی سازی سرورها

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجازی سازی سرور موجب بهبود کارایی و دسترس‌پذیری منابع و برنامه‌های IT می‌گردد. این فرآیند به مدیران در کاهش انجام امور تکراری برای مدیریت سرور منجر شده و زمینه نوآوری در ساختار کسب‌و‌کار را برای آنان فراهم می‌نماید. بازار مجازی سازی سرور با توجه به صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌ها به دلیل کاهش نیاز به سخت‌افزار و بهبود کارایی سرور، به سرعت گسترش یافته و هم‌اکنون چندین پلتفرم مجازی‌سازی در دسترس کاربران قرار دارد اما تفاوت بین این پلتفرم‌ها نیز قابل توجه می‌باشد.


VMware با ارائه یک پلتفرم ایمن و معتبر، امکان دستیابی به شرایط SLA برای اکثر برنامه‌های مهم در کسب‌و‌کار به همراه منابع فراوان را با کمترین هزینه کلی مالکیت (TCO) میسر می‌نماید. در این مقاله، به بررسی مزایای استفاده از VMware جهت مجازی سازی مطرح می‌گردد:
قابل اطمینان‌ترین پلتفرم مجازی‌سازی

VMware vSphere به همراه Operations Management، یک پلتفرم ثابت و پایدار را تشکیل می‌دهد و کلیه راهکارها مطابق با آن ایجاد می‌شوند. vSphere با بیش از ۵۰۰.۰۰۰ کاربر در سراسر دنیا، به عنوان پرکاربردترین پلتفرم مجازی سازی در صنعت محسوب می‌شود. اعتماد مشتریان به vSphere به واسطه‌ی معماری ایمن و معتبر Hypervisor شکل می‌گیرد که با هدف مجازی سازی ارائه گردیده است.
بهترین پلتفرم برای برنامه‌های حیاتی کسب‌و‌کار

برنامه‌های مهم و اساسی برای کسب‌و‌کار مستلزم حداکثر دسترس‌پذیری و بالاترین سطح خدمات می‌باشد. vSphere به همراه Operations Management، یک محیط کاملا انعطاف‌پذیر، مقیاس‌پذیر، ایمن و با عملکرد بالا را جهت پشتیبانی از اصلی‌ترین برنامه‌های مهم در کسب‌و‌کار ارائه می‌نماید. به علاوه، این تکنولوژی یک مجموعه گسترده از برنامه‌ها را به همراه راهکارهای مدیریتی جامع ارائه می‌نماید تا عملکرد برنامه‌ها را به حداکثر رسانده و آن را بهترین پلتفرم برای تمامی انواع مشتریان تبدیل نماید.
کمترین هزینه مالکیت (TCO):

دپارتمان‌های IT همواره برای انجام کارهایی بیشتر با منابع کمتر تحت فشار قرار دارند. vSphere به همراه Operations Management، به ارائه کاربری بالا برای سخت‌افزار، مدیریت منابع ساده و همچنین تاثیر‌گذاری بیشتر مدیران پرداخته و موجب کاهش هزینه‌های سرمایه (CapEx) و هزینه‌های عملیاتی (Opex) می‌گردد. علاوه بر این، خودکار‌سازی هوشمند با کاهش ضرورت مداخلات IT معمولا باعث کاهش هزینه کلی مالکیت می‌گردد.
در ادامه به تفصیل به بررسی هر یک از موارد بالا خواهیم پرداخت.
قابل اطمینان‌ترین پلتفرم مجازی‌سازی
همزمان با افزایش روزافزون مجازی سازیِ بارکاری (Workload)، اعتبار و ایمنی لایه‌ی مجازی سازی اهمیت می‌یابد. در حالی که رقبا قصد نشر این ایده را دارند که Hypervisor یک کالا بوده و همه پلتفرم‌های مجازی سازی یکسان می‌باشند، VMware به ارائه یک معماری Hypervisor و یک پلتفرم مدیریتی کامل و پیشرو پرداخته است که به نوبه خود در این فضا منحصر به فرد و بی نظیر می‌باشد. این Hypervisor هدفمند، یک رویکرد کاملا متفاوت را برای مجازی‌سازی ارائه می‌نماید که VMware vSphere را به قدرتمندترین Hypervisor تبدیل می‌نماید.


یک Hypervisor ایمن و قابل اطمینان

vSphere دربرگیرنده‌ی پلتفرم ESXi Hypervisor می‌باشد که اولین Hypervisor از نوع Bare-Metal برای سیستم‌های ۳۲ بیتی به شمار رفته و از سال ۲۰۰۱ معرفی شده است. این تکنولوژی صرفا برای اهداف مجازی سازی طراحی شده است. به عبارت دیگر، رقبا از Hypervisor بر روی یک سیستم‌عامل با اهداف کلی و معمولا به شکل Parent Partition یا Demo استفاده می‌نمایند. در مورد شرکت مایکروسافت، Hyper-V یکی از Feature ‌های سیستم‌عامل Windows Server می‌باشد که در آن عملکرد و قابلیت اطمینان Hypervisor تحت تاثیر قرار میگیرد.

 

 

VMware هدفمند هرگونه وابستگی به سیستم‌ عامل‌های همه منظوره یا کنسول‌های مدیریتی را حذف نموده و به کوچکترین اندازه کد در هر محصول مجازی‌سازی دست می‌یابد. vSphere 5.5 با ارائه ده‌ها میلیون خط از کدهای مورد نیاز در سیستم‌ عامل‌های مدیریتی می‌تواند یک پلتفرم مجازی سازی ۳۲بیتی/۶۴بیتی را در فضای کوچک از یک دیسک (کمتر از ۲۰۰MB) ایجاد نماید. این فضای کمترِ دیسک در Hypervisor به کاهش سطح حملات برای تهدیدات بیرونی پرداخته و می‌تواند تعداد Patchهای مورد نیاز را به میزان قابل ‌توجهی کاهش دهد که در نتیجه محصولی مطمئن‌تر و دیتاسنتری پایدارتر را ارائه می‌نماید.
در برخی از Hypervisorهای ارائه شده از معماری Thick استفاده شده‌است که در آنها به دلیل استفاده از سیستم‌عامل اصلی (Parent)، که دارای سطح گسترده‌تری برای حمله و کدهای نامرتبط بیشتری برای Patch و نگهداری می‌باشد و بدین جهت نگرانی‌هایی را در مورد قابلیت اطمینان آن ایجاد می‌کنند. این وابستگی بدین معناست که نقص یا آسیب‌پذیری در هر جایی از سیستم‌عامل مدیریتی (حتی در اجزای غیرمرتبط با مجازی‌سازی) می‌تواند تمام پلتفرم مجازی را در معرض خطر قرار دهد. ویندوز سرور به همراه Hyper-V، Xen و KVM دارای معماری وابسته به یک سیستم‌عامل سرور بزرگ و چندمنظوره می‌باشد. همچنین این موضوع بدین معناست که کاربران این محصولات باید با تعداد بیشتری از Patchهای ارائه شده برای ایمنی در سیستم‌عامل‌های ویندوز و لینوکس مطابقت یابند که این امر منجر به ایجاد Downtime و قطعی بیشتر می‌گردد.
در مقابل معماری Thin Hypervisor این امکان را برای vSphere فراهم می‌نماید تا به صورت Stateless اجرا شود، قابلیتی که Windows Hyper-V قادر به پشتیبانی آن نمی‌باشد. بنابراین امکان پیاده‌سازی آسان‌تر vSphere بر روی Hostهای Bare-Metal، مدیریت پیکربندی ساده‌تر و فرآیند Patching آسان و بهتری را فراهم می‌سازد. تمامی ویژگی‌های مجازی‌سازی پیشرفته نظیر Hosts Profiles و Auto Deploy، به دلیل طراحی ساده vSphere Hypervisor به راحتی قابل انجام می‌باشند.
همچنین VMware می‌تواند به طور مستقیم و با ارائه راهکارهای ابتکاری طراحی شده برای محیط‌های مجازی، امنیت را برای Hypervisor ایجاد نماید. VMware vShield Endpoint که در حال حاضر در vSphere 5.5 گنجانده می‌شود، امکان هدایت راهکارهای آنتی‌ویروس Third-Party به آنتی‌ویروس Offload ، پردازش Anti-Malware و محافظت از ماشین‌های مجازی میهمان بدون استفاده از Bulky Agentها را فراهم می‌نماید. با VMware vCloud Networking and Security می‌توان سرویس‌های امنیتی مانند Edge و فایروال‌های سطح vNIC، NAT وSSL VPN را بدون سخت‌افزار و دقیقا در زمان نیاز به کار گرفت. امنیت مبتنی بر نرم‌افزار یا به عبارتی Software-Defied Security، به خودکار‌سازی و توسعه امنیت به صورت Scale Out، کاهش نیاز به تجهیزات تخصصی، کاهش هزینه‌ها و ساده‌ نمودن روند مدیریت کمک می‌نماید. VMware تنها ارائه دهنده‌ی خدماتِ مجازی‌سازی می‌باشد که نوآوری و توسعه را در امنیت مربوط به Cloud و مجازی‌سازی وارد نموده و بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات امنیتی نیز به اجرای تکنولوژی‌های خود بر روی پلتفرم VMware پرداخته‌اند. سایر ارائه‌دهندگان خدمات مجازی‌سازی همچنان بر راهکارهای فیزیکی و قدیمی تاکید دارند که مدیریت آنها در مقیاس Cloud به دلیل Static بودن آنها، دشوار است.

در جدول زیر به مقایسه ویژگی‌های مهم امنیت و Hypervisor در میان پلتفرم‌های نام آشنای مجازی سازی می پردازیم:کلیه تصمیمات مربوط به معماری به گونه‌ای طراحی می‌شوند که لایه مجازی‌سازی را ایمن و قابل‌اطمینان (Reliable) نگهدارند. همچنین تمرکز بر تبدیل vSphere به بهترین Hypervisor بیانگر آن است که چرا vSphere راهکار برتر مجازی‌سازی در صنعت می‌باشد.

 

در قسمت اول از سری مقالات مزایای استفاده از VMware برای مجازی سازی سرورها ، به بررسی انواع Hypervisorها پرداختیم و در این قسمت به معرفی ویژگی های مهم این تکنولوژی در مقایسه با سایر شرکت های ارائه دهنده مجازی سازی مانند مایکروسافت و Citrix می پردازیم.
بهترین پلتفرم برای برنامه‌های حیاتی در کسب‌و‌کار
امروزه سازمان ها همگام با گسترش کاربرد مجازی سازی ، برنامه‌های حیاتی در کسب‌و‌کار خود را مورد توجه قرار می‌دهند. این برنامه‌ها دربرگیرنده برنامه‌هایی نظیر ایمیل، Collaboration ، ERP/CRM و سیستم‌های پایگاه‌داده می‌باشند که برای عملیات‌های روزانه شرکت یا سازمان کاملا اساسی می‌باشند. با توجه به اینکه این برنامه‌ها در کسب‌و‌کارهای مهم از اهمیت حیاتی برخوردار هستند، باید علاوه بر دارا بودن قابلیت دسترس‌پذیری و انعطاف‌پذیری کامل، بتوانند عملکرد لازم جهت دستیابی به سطح مطلوبی از SLA را نیز ارائه نمایند. لازم به ذکر است که انتخاب یک پلتفرم درست و مناسب برای پشتیبانی از این برنامه‌ها جهت اتخاذ تصمیمات کلی مجازی سازیدر سازمان بسیار مهم و حیاتی می‌باشد.
افزایش قابلیت دسترس‌پذیری برنامه و تداوم کسب‌و‌کار
VMware vSphere به ارائه مجموعه گسترده‌ای از راهکارهای Disaster Recovery و تداوم کسب‌و‌کار می‌پردازد تا برنامه‌های حیاتی برای عملیات و کسب‌و‌کار را ایجاد و اجرا نماید. با توجه به اینکه بسیاری از پلتفرم‌های مجازی سازی دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های مشابهی می‌باشند، راهکارهای VMware به عنوان کامل‌ترین و قدرتمند‌ترین راهکار در مقابل Downtimeهای برنامه‌ریزی شده و برنامه‌ریزی نشده و همچنین خرابی‌های مهم ارائه می‌گردد:
(High Availability (HA یا دسترس‌پذیری بالای vSphere:

vSphere HA با طراحی مجدد خود می‌تواند محافظت مطلوب‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تری را در مقابل Failover ایجاد نماید. طراحی این تکنولوژی بدین صورت است که سایر راهکارهای پرهزینه‌ی دسترس‌پذیری بالا همچون Exchange DAGs یا Oracle RACs را ارتقا بخشیده یا جایگزین می‌نماید، اما درعین حال پیکربندی آن با یک کلیلک ماوس انجام شده و مستلزم حداقل منابع باشد. از آنجایی که vSphere HA به طور ویژه برای محیط مجازی طراحی شده است، تکنولوژی‌های کلاستربندی قدیمی که اغلب اوقات پیچیده و بی‌دوام هستند، مانعی برای ایجاد آن محسوب نمی‌شوند. معماری vSphere HA به طرز باورنکردنی قدرتمند بوده و این قابلیت را داراست که با استفاده از قابلیت Heartbeat منبع داده ثانویه به شناسایی خرابی‌های مدیریت شبکه بپردازد. App HA جهت بهبود قابلیت دسترس‌پذیری توسط vSphere 5.5 اضافه می‌گردد و بنابراین vSphere را قادر به تشخیص این موضوع می‌نماید که برنامه‌های مهم چه زمانی غیرپاسخگو شده و می‌توانند به صورت خودکار Restart شوند. vSphere App HA به ایجاد APIهای مانیتورینگ برنامه می‌پردازد که توسط محصولاتی مانند Symantec Application HA جهت پیگیری سلامت برنامه‌ها در سیستم عامل میهمان (Guest OS) مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طورکلی، این تکنولوژی به گونه‌ای موثر خرابی برنامه، سخت‌افزار و سیستم‌عامل را بازیابی می‌نماید. در حالی که سایر عرضه‌کنندگانی به ارائه راهکارها با قابلیت دسترس‌پذیری بالای مختص خود می‌پردازند، اغلب در مقایسه با vSphere HA دچار کاستی می‌شوند.
(Fault Tolerance (FT یا تحمل خطای vSphere:

VMware برای اکثر برنامه‌های حیاتی که حتی قابلیت تحمل یک Downtime کوچک را ندارند، به ارائه قابلیت vSphere Fault Tolerance می‌پردازد. FT می‌تواند از طریق ایجاد یک Live Shadow از ماشین مجازی که در Lockstep مجازی با نمونه اولیه می‌باشد، قابلیت دسترس‌پذیری مداوم و مستمر را ایجاد ‌نماید. FT با ایجاد Failover فوری بین دو نمونه در صورت خرابی سخت‌افزار می‌تواند حداقل شانس از دست رفتن داده‌ها یا قطعی را نیز از بین ببرد. البته لازم به ذکر است که مایکروسافت و Citrix، هیچیک دارای FT به صورت Built-In نمی‌باشند.
محافظت داده‌ها (Data Protection):

با استفاده از (vSphere Data Protection (VDP می توان با ایجاد قابلیت پشتیبان‌گیری سریع برای دیسک و بازیابی کامل و سریع آن، مانع از دست رفتن داده‌ها در محیط مجازی ‌شود. این تکنولوژی از یک معماری Agentless استفاده نموده و دارای قابلیت Deduplication یا حذف داده‌های تکراری به صورت Built-In می‌باشد که فضای مورد استفاده دیسک برای پشتیبان‌گیری را به حداقل می‌رساند. Windows Hyper-V برای پشتیبان‌گیری ماشین‌های مجازی از System Center Data Protection Manager استفاده می‌نماید و Agentها باید روی تمامی ماشین‌های مجازی محافظت‌شده، نصب گردند، با توجه به اینکه این Agentها صرفا برای ماشین‌های مجازی مبتنی بر ویندوز و مجموعه محدودی ازLinux ها ارائه شده است. Citrix و Red Hat با استفاده از راهکارهای پشتیبان‌گیری Third Party و مبتنی بر Agent تاکید می‌کنند زیرا هر دو فاقد قابلیت‌های پشتیبان‌گیری Agentless می‌باشند.
قابلیت vMotion و Storage vMotion:

HA و FT از گزینه‌های مطلوب برای محافظت در مقابل Downtimeهای برنامه‌ریزی‌نشده به شمار می‌روند اما نگهداری مداوم آنها نیز ضروری می‌باشد. vMotion و Storage vMotion را می‌توان برای انتقال ماشین‌های مجازی و فایل‌های دیسکِ ماشین مجازی به سایر منابع استفاده نمود تا فرآیند نگهداری بر روی سرور یا Storage Array، بدون هیچگونه Downtime برای کاربر نهایی صورت پذیرد. همچنین این ویژگی‌ها، تعدیل مجدد بار کاری (Rebalancing of workload) در منابع موجود را میسر نموده و کارایی را به حداکثر می‌رساند و علاوه بر آن نیز برآوردن شرایط SLA را تضمین می‌نماید. با توجه به اینکه اکثر پلتفرم‌های مجازی‌سازی از برخی از انواعLive Migration پشتیبانی می‌کنند، راهکارهای VMware بیش از همه در محیط‌های IT مورد تایید و آزمایش قرار می‌گیرند و خودکارسازی Storage DRS همراه با صرفه‌جویی در زمان نیز صرفا توسط VMware ارائه می‌گردد.
توسعه و گسترش منابع (Live Resource Expansion):

گاهی اوقات نیاز برنامه‌ها به منابع بیش از حد انتظار است. VMware vSphere با Operation Management 5.5 این قابلیت را ایجاد می‌کند که CPU، حافظه و منابع ذخیره‌سازی برای ماشین‌های مجازی فعال، به صورت پویا اضافه گردند اما در Microsoft Windows Hyper-V و Citrix Xenserver جهت اضافه نمودن تعداد بیشتری CPU نیاز است که ماشین‌های مجازی را خاموش باشند و در واقع Xenserver از Hot-Plug یا Hot-Extend مربوط به دیسک‌های مجازی پشتیبانی نمی‌کند.
بررسی قابلیت Replication یا همسان‌سازی

vSphere Replication این امکان را برای ماشین‌های مجازی فعال فراهم می‌نماید تا بدون نیاز به همسان‌سازی مبتنی بر Storage Array به صورت Native، از یک vSphere Host با هاست دیگر در تمامی شبکه Replicate شوند. این راهکار دارای قابلیت صرفه‌جویی در هزینه و پهنای باند برای Disaster Recovery در سطح دیسک‌ ماشین‌های مجازی می‌باشد. البته قابل ذکر است که Windows Hyper-V دارای ویژگی Replica می‌باشد اما در هر بار فقط یک ماشین مجازی مدیریت می‌گردد. ذکر این نکته ضروری است که سایر Vendorهای مجازی سازی ، مورد قابل مقایسه‌ای را در اختیار نداشته و صرفا از راهکارهای پرهزینه مبتنی بر Storage-Array استفاده می‌نمایند.
Site Recovery Manager یا به اختصار SRM:

VMware به ارائه vCenter Site Recovery Manager یا به اختصار SRM برای خرابی‌های بزرگ و مهمی می‌پردازد که تمامی دیتاسنتر را در معرض آسیب قرار می‌دهند. SRM، یک محافظت ساده و قابل اطمینان را برای تمامی برنامه‌های مجازی‌سازی شده ارائه می‌نماید. همچنین از قابلیت مقرون به‌صرفه vSphere Replication و یا Replication مبتنی بر ذخیره‌سازی بهره می‌گیرد تا مدیریت متمرکز طرح‌های بازیابی را ارائه نموده، تست بدون قطعی را امکانپذیر ساخته و بازیابی سایت و فرآیندهای انتقال را خودکارسازی نماید. از طرفی Hyper-V Recovery Manager متعلق به شرکت مایکروسافت فاقد پشتیبانی برای Replication مبتنی بر SAN با عملکرد بالا می‌باشد که برای DR Failoverهای در مقیاس بزرگ ضرورت دارند و صرفا VMware vCenter SRM می‌تواند یک راهکار تایید شده و ارائه شده به صورت پیش‌فرض را برای Disaster Recovery ارائه نماید.
ترکیب یک پلتفرم انعطاف‌پذیر یا Resilient با دیدگاه مدیریتی عمیق این امکان را برای مشتریان فراهم می‌نماید تا جهت مجازی سازی برنامه‌های حیاتی در کسب‌و‌کار به پلتفرم VMware اعتماد نمایند. در طول چهار سال گذشته، مجازی سازی برنامه‌های Tier 1 مانند Microsoft SharePoint و پایگاه‌داده‌ اوراکل درمیان مشتریان VMware به طرز چشمگیری افزایش یافته است.
جدول زیر بیانگر افزایش مداوم روند مجازی‌سازی بارکاری (Workload) حیاتی برای کسب‌و‌کار می‌باشد که توسط مشتریان VMware ارائه شده است:

VMware برای مجازی سازی سرورها

در قسمت اول و دوم از سری مقالات مزایای استفاده از VMware برای مجازی سازی سرورها ، به بررسی انواع Hypervisorها و همچنین ویژگی های مهم این تکنولوژی پرداختیم و در این قسمت به مقایسه ویژگی های مهم تکنولوژی VMware و سایر شرکت های ارائه دهنده می پردازیم.
ارائه بالاترین سطح انعطاف‌پذیری و انتخاب‌پذیری
برنامه‌های مهم و حیاتی در کسب‌وکار از صنعتی به صنعت دیگر و در انواع مختلف شرکت‌ها متفاوت می‌باشند. برنامه‌ها از سوی ارائه‌دهندگان بزرگ و مستقل نرم‌افزار مانند SAP، Symantec و مایکروسافت و همچنین ارائه‌دهندگان تکنولوژی تخصصی یک صنعت یا به عبارتی ارائه دهندگان Vertical-Specific مانند Epic برای بخش بهداشت و سلامت یا Epicor برای خرده‌فروشی ارائه می‌شوند. رویکرد VMware برای مجازی‌سازی، بیشترین میزان انعطاف‌پذیری و انتخاب‌پذیری را جهت برگزیدن سخت‌افزار و اجزای برنامه برای کاربران فراهم می‌نماید که به بهترین شکل با نیازهای آنان مطابقت دارد؛ ضمن اینکه کاربران می‌دانند که راهکارهای VMware به خوبی با سرمایه‌گذاری‌ بر تکنولوژی‌های موجود ادغام می‌گردد. Vmware، یک رویکرد کلی برای بارکاری را دنبال می‌نماید که هیچ نوع بارکاری را ترجیح نداده و عملکرد بالا را به صورت یکپارچه در تمام برنامه‌های مجازی ارائه می‌نماید. بدین ترتیب به جای اینکه مجبور باشیم چندین Silo را مدیریت نماییم، یک پلتفرم برای پشتیبانی تمامی برنامه‌های مهم و حیاتی در کسب‌‌و‌کار ارائه می‌گردد.

مقایسه رویکرد کلی بار کاری برای VMware با رویکردهای رقبا
VMware با اکوسیستم بزرگ شرکای خود (ارائه دهندگان نرم‌افزار، تولیدکنندگان تجهیزات اصلی سیستم (OEM) و تولیدکنندگان فرعی) دارای همکاری نزدیکی است تا بتواند صحت کارکرد محصولات آنها را با VMware vSphere بررسی نماید و معمولا در هنگام عرضه اولیه این محصولات، برای آنها گواهی ارائه می‌نماید. نتیجه این همکاری با طیف وسیعی از ارائه دهندگان تکنولوژی، آن است که تکنولوژی VMware در مجموعه گسترده‌ای از محیط‌های IT مورد استفاده قرار می‌گیرد. vSphere ، از سیستم عامل‌های بیشتری به عنوان Guest در مقایسه با سایر محصولات مجازی‌سازی شرکت‌های مایکروسافت و Citrix پشتیبانی می‌نماید؛ در واقع نسخه‌های بیشتری از ویندوز را نسبت به محصول مجازی‌سازی مایکروسافت پشتیبانی می‌کند. vSphere بر روی بیش از ۱۵۰۰ مدل سرور جهت پشتیبانی بسیار گسترده سخت‌افزاری مورد تایید قرار گرفته و بیش از ۲۰۰۰ ارائه دهنده نرم‌افزار از ۳۶۰۰ برنامه اجرا شده در پلتفرم vSphere به طور مستقیم پشتیبانی نموده‌اند.
هر روز تعداد بیشتری از ارائه‌دهندگان نرم‌افزارهای مستقل، به تست نرم‌افزار خود را بر روی VMware حتی قبل از عرضه آن به بازار می‌پردازند. ارائه دهندگان بزرگ نرم‌افزار در دنیا از مشتریانی پشتیبانی می‌نمایند که برنامه‌های خود را در محیط VMware و با آن اجرا می‌نمایند. از جمله این شرکت‌های مهم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
Adobe , IBM , Apple , Juniper Networks , Avaya , McAfee , BMC Software , Microsoft , Cisco Systems , Oracle , Computer Associates, Red Hat, Dell , SAP, EMC , Symantec, HP , TIBCO
 VMware vSphere با Operations Management 5.5 Microsoft Windows Server 2012 R2 با Hyper-V

جدول : مقایسه ویژگی‌های اکوسیستم و تداوم کسب‌و‌کار در پلتفرم‌های مجازی‌سازی

کمترین هزینه کلی مالکیت یا به اختصار TCO
بهترین پلتفرم مجازی‌سازی، توسط شرکت VMware به بازار عرضه می‌شود. این پلتفرم به عنوان راهکاری مبتنی بر Rock-Solid Hypervisor که می‌تواند چالش‌برانگیزترین بارهای کاری مهم و حیاتی در کسب‌و‌کار را مجازی‌سازی نماید و همچنین راهکاری مدیریتی است که به طور ویژه برای مجازی‌سازی طراحی شده است. به‌هرحال دیگر رقبا قصد دارند VMware را بسیار پرهزینه جلوه دهند. در واقع‌، آنها معمولا ادعا می‌کنند که این پلتفرم مجازی‌سازی ۱۶ برابر گران‌تر از سایر محصولات ارائه شده می‌باشد. اما نگاهی دقیق‌تر بر این موضوع نشان می‌دهد که ادعام آنان کاملا تنگ‌نظرانه است. بدیهی است که در اختیار داشتن مالکیت یک خودرو بیش از برچسب قیمت آن هزینه در بر دارد. میزان سوخت خودرو، هزینه‌های نگهداری و قابلیت اطمینان کلی بر هزینه‌های دارنده‌ آن تاثیر بسزایی دارد. یک شیوه بهتر برای ارزیابی ارزش اقتصادی پلتفرم‌های مختلف مجازی‌سازی آن است که هزینه‌های کلی مالکیت (TCO) آن در نظر گرفته شود.
یک شیوه معمول برای ارزیابی هزینه کلی مالکیت، آن است که هزینه‌های سرمایه (CapEx) و هزینه‌های عملیاتی جاری (OpEx) مربوط به یک راهکار مورد توجه قرار گیرد. هزینه‌ سرمایه در رابطه با اتخاذ تصمیمات مجازی‌سازی شامل کلیه هزینه‌های مربوط به اجرای یک راهکار می‌شود، در حالی که هزینه عملیاتی در برگیرنده زمان صرف شده توسط مدیران IT برای مدیریت آن راهکار می‌باشد. بدین ترتیب تحلیل و بررسی هزینه‌های کلی مالکیت برای مجازی‌سازی توسط سازمان‌ها مستلزم در نظر گرفتن موارد زیر در محاسبات می‌باشد:
تراکم ماشین مجازی برای هر سرور فیزیکی:
در واقع باید در نظر داشت که چه تعداد ماشین مجازی باید برای هر Host ایجاد شود و چه تعداد License سرور و نرم‌افزار باید خریداری شود.
صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیاتی:
هزینه مدیریت IT و هزینه‌های نگهداری در حال حاضر فراتر از بودجه IT است و باید ارزیابی کرد که چگونه هر یک از راهکارها می‌تواند کارایی کارکنان IT را بهبود بخشیده و هزینه‌های عملیاتی را کاهش ‌دهد.
در قسمت بعد که قسمت چهارم (پایانی) می باشد، به علت محبوبت محصولات شرکت VMware در بین سایر محصولات مجازی سازی ارائه شده در بازار می پردازیم.

معرفی Software-Defined Data Center) SDDC)

معرفی PernixData Flash Virtualization Platform

پشت پرده vMotion چه می گذرد؟

دانلود WMware ESXi Server 5.5 U2

بررسی مفاهیم شبکه در مجازی سازی

معرفی Software-Defined Data Center) SDDC)

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

خبرنامه سلام دیجی

در خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید

به جمع همراهان ما بپیوندید و همواره بروز باشید

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد