Search - SP Page Builder
Easy Profile - Search plugin
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
جستجو - برچسب ها
vmware

بررسی مفاهیم شبکه در مجازی سازی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در محیط های مجازی یکی از پیچیده ترین و جذاب ترین مفاهیم، مواردی است که مربوط به حوزه شبکه می شوند. در معماری vSphere این مفاهیم به نوبه خود دارای ویژگی های خاصی می باشند که در این بخش می خواهیم به بررسی آنها بپردازیم.

مفهوم vSwitch:

 

در محیط های واقعی شما می توانید شبکه خود را براساس نیازهای خاص خود تقسیم بندی کنید. بدین معنا که براساس یکسری اصول امنیتی و فنی می توانید یک سوئیچ فیزیکی را به چند سوئیچ منطقی تقسیم نمایید. این کار با استفاده از VLAN صورت می پذیرد.

حال زمانیکه شما محیط فیزیکی و واقعی را به یک محیط مجازی تبدیل کرده اید چه اتفاقی رخ می دهد؟ در این حالت نیز شما با استفاده از ایجاد vSwitch می توانید اقدام به تولید بخش های مجزا از هم در ساختار شبکه خود نمایید.

به طور مثال شما دارای یک سرور فیزیکی با 4 پورت شبکه می باشید. این 4 پورت به صورت فیزیکی به یک سوئیچ در شبکه شما متصل شده اند. در سمت شبکه اصلی شما، 4 بخش مجزا (منظور 4 VLAN) وجود دارد. شما می توانید برای هر یک از این VLAN ها به صورت مجزا یک vSwitch با نام مشخص و قابل درک برای خودتان ایجاد کرده و ترافیک هایی را تولید نمایید که TAG مربوط به آن VLAN بر روی آنها خورده و به سمت شبکه فیزیکی شما هدایت می شوند.

براساس توضیحات بالا شما با دو مفهوم دیگر آشنا شدید. ارتباطات فیزیکی که از یک پورت شبکه بر روی سرور به یک پورت شبکه بر روی سوئیچ فیزیکی متصل می شود Uplink نام دارد و زمانیکه شما تعیین می نمایید که یک vSwitch با چه VLAN TAG اقدام به عبور ترافیک نماید در واقع اقدام به ایجاد PortGroup کرده اید.

مفهوم VM Kernel:

این مفهوم مربوط به شبکه مدیریتی سرور ESX شما می باشد. زمانیکه شما ESX خود را نصب و اقدام به IP دهی به آن می کنید در واقع دارید برای آن سرور یک VM Kernel ایجاد می نمایید. از این پورت برای بهره مندی از ویژگی های زیر می توانید استفاده نمایید:

vMotion Traffic
Fault Tolerance (FT) logging
Management Traffic
vSphere Replication Traffic
iSCSI Traffic
NFS Traffic

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

خبرنامه سلام دیجی

در خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید

به جمع همراهان ما بپیوندید و همواره بروز باشید

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد