ثبت نام کن 

این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود

مقاله را ثبت کن 

این قسمت برای ثبت مقاله شماست شما بااین کار مقاله خود را ثبت می کنید وباعث می شود دیگران هم ازمقاله شمااستفاده کندوباکمک دیگران مقالت راکامل کن

دیده و برتر شو

این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی  شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.

 

آیا می دانید با انجام طرح ترابردپذیری چه اطلاعاتی از سیم کارت شما پاک می شود ؟

طرح ملي ترابردپذيري شماره‌هاي همراه در حالي به اجراي نهايي رسيده که هنوز برخي مشترکان نمي‌دانند با ترابرد شماره‌شان چه اتفاقي براي اطلاعات آنان مي‌افتد ؟ طرح ملي ترابردپذيري شماره‌هاي تلفن همراه در آستانه هفته دولت به صورت تجاري در کشور راه‌اندازي شد تا مردم بتوانند بدون دغدغه خاطري به اثاث‌کشي بين اپراتوري با هزينه اندک بپردازند.

 

اپراتورهاي موبايل کشور نيز با دستور سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي سامانه‌هاي مستقل اما يکپارچه با مرکز ترابرد رگولاتوري را تعبيه و طراحي کردند.

ترابردپذيري شماره‌هاي تلفن همراه (MNP) سرويسي است که به مشترک اجازه مي‌دهد بدون تغيير شماره تلفن همراه خود، از خدمات اپراتور تلفن همراه ديگري استفاده کند.

به عبارت ديگر ارزش سرشماره‌هاي موبايل از بين رفته و با هر سرشماره‌اي مي‌توان وارد اپراتورهاي ارتباطي شد؛ از اين حيث است که مهاجرت و اثاث‌کشي بين اپراتوري نيز به آن اطلاق مي‌شود.

علي‌رغم اينکه اجراي تجاري طرح ملي ترابردپذيري شماره‌هاي تلفن همراه (MNP) بيش از دو هفته است اجرايي شده و پيش از آن هم حدود 40 روز در بستر پايلوت بود، انتظار مي‌رفت اطلاع‌رساني‌هاي بيشتري درباره چالش‌هاي اين طرح صورت گيرد.

در حال حاضر بسياري از مشترکاني که متقاضي ترابرد شماره‌شان هستند يا اين کار را انجام داده‌اند نسبت به برخي امور مرتبط و حياتي اطلاعات کافي ندارند.

يک مورد از چالش‌ها اين است که با انجام ترابرد شماره به اپراتوري ديگر برخي اطلاعات مشترکان پاک مي‌شود و بنابراين در پاسخ به اين سوال که "با ترابرد شماره چه اطلاعاتي از سيم‌کارت پاک مي‌شود؟" بايد گفت : با ترابرد شدن شماره تلفن همراه، تمامي اطلاعاتي که از قبل روي سيم‌کارت وجود داشته مانند دفترچه تلفن حذف مي‌شود، چرا که تعويض سيم‌کارت مانند سوزاندن سيم‌کارت قبلي و دريافت سيم‌کارت جديد است.

علاوه بر اينکه براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري، ميزان اعتبار نيز صفر خواهد شد.

بنابراين مشترکان اعتباري بايد مطلع باشند که علاوه بر پاک شدن اطلاعات موجود روي سيم قبلي‌شان، اعتبار کنوني‌شان را هم از دست مي‌دهند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

برچسب ها

اطلاعات تماس

آدرس:
ایران،تهران، سعادت اباد
تلفن:55101946-021

logo-samandehi
  
  توضیحات مختصر:
 
 سایت digi درتاریخ1395/6/6 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات اموزشی درفضای مجازی به طور رسمی آغاز نمود.digi درایران و کشور های دیگر طرفداران زیادی،چه درمیان کاربران حرفه ای وچه درمیان کاربران عادی ومعمولی در این زمان کوتاه کسب کرده است .hellodigi با دراختیارداشتن 20سرورپشتیبان همیشه بروزمی باشدودرهیچ زمانی از کمک کردن و اموزش دادن  کاربران خوددست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت سایت hellodigi می توانید نقش داشته باشید باگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شوید وجایگاه خود را درشته خود بدست آورید.

 

با ما در تماس باشید