Search - SP Page Builder
Easy Profile - Search plugin
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
جستجو - برچسب ها
vmware

رفع پیغام خطای Certificate در هنگام اتصال به هاست از طریق VMware vCLI

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از نسخه ۶ به بعد VMware زمانی که vCLI را بر روی Windows نصب می کنید و قصد   اجرای دستور ESXCLI را  در هاست یا vCenter داشته باشید ممکن است با پیغام خطایی مانند پیغام زیر مواجه شوید.

 

Connect to w2-server42.mydomain.com failed. Server SHA-1 thumbprint ۵D:01:06:63:55:9D:DF:FE:38:81:6E:2C:FA:71:BC:63:82:C5:16:51 <not trusted>

در واقع از vSphere 6.0 به بعد ESXCLI نیاز دارد که یک Trust relationship بین سیستمی که ESXCLI vCLI بر روی آن اجرا می شود و vCenter Server یا ESXi host مقصد وجود داشته باشد. در زمانی که این Trust Relationship ایجاد نگردیده باشد با این پیغام خطا مواجه خواهید شد. برای حل این مشکل راه حل های بسیاری وجود دارد که من در اینجا یکی از ساده ترین آن ها را توضیح خواهم داد. راه حلی که به آن می پردازیم استفاده از Credential Store می باشد.

شما می تونید از طریق credstore-admin که در vCLI موجود است ، Credential Store خود را مدیریت نمایید. Credential Store اطلاعات متفاوت را برای حساب های کاربری شما در خود نگه داری می کند که در زمان کار با vCLI مجبور نباشید هربار اطلاعات Login را وارد نمایید. credstore-admin در مسیر /Perl/apps/general قرار دارد. ( در دایرکتوری نصب vCLI )

در این روش ما قصد داریم که thumbprint مربوط به سرور را در Credential Store اضافه نماییم . برای انجام آن ابتدا  vSphere CLI را اجرا نمایید. با دستور cd وارد دایرکتوری credstore-admin شوید.

 

cd \Perl\apps\general

 

اکنون در دو مرحله می بایست اطلاعات لاگین را مشخص نماییم. در مرحله اول نام کاربری و پسورد و در مرحله دوم thumbprint سرور را اضافه می کنیم. جهت اضافه نمودن نام کاربری و پسورد از دستور زیر استفاده می شود.

Credstore_admin.pl –server <esxi_HOSTNAME_OR_IP> –username <user> password <pwd>

حال thumbprint سرور را ( که در  پیغام خطا مشخص است ) اضافه می نماییم.

Credstore_admin.pl –server <target-server> –thumbprint <thumbprint>

با انجام این کار پیغام خطا رفع می شود و می توانید به راحتی ESXCLI را بر روی سرور مقصد اجرا کنید.

 

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

خبرنامه سلام دیجی

در خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید

به جمع همراهان ما بپیوندید و همواره بروز باشید

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد