ثبت نام کن 

این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود

مقاله را ثبت کن 

این قسمت برای ثبت مقاله شماست شما بااین کار مقاله خود را ثبت می کنید وباعث می شود دیگران هم ازمقاله شمااستفاده کندوباکمک دیگران مقالت راکامل کن

دیده و برتر شو

این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی  شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.

 

رفع پیغام خطای Certificate در هنگام اتصال به هاست از طریق VMware vCLI

از نسخه ۶ به بعد VMware زمانی که vCLI را بر روی Windows نصب می کنید و قصد   اجرای دستور ESXCLI را  در هاست یا vCenter داشته باشید ممکن است با پیغام خطایی مانند پیغام زیر مواجه شوید.

 

Connect to w2-server42.mydomain.com failed. Server SHA-1 thumbprint ۵D:01:06:63:55:9D:DF:FE:38:81:6E:2C:FA:71:BC:63:82:C5:16:51 <not trusted>

در واقع از vSphere 6.0 به بعد ESXCLI نیاز دارد که یک Trust relationship بین سیستمی که ESXCLI vCLI بر روی آن اجرا می شود و vCenter Server یا ESXi host مقصد وجود داشته باشد. در زمانی که این Trust Relationship ایجاد نگردیده باشد با این پیغام خطا مواجه خواهید شد. برای حل این مشکل راه حل های بسیاری وجود دارد که من در اینجا یکی از ساده ترین آن ها را توضیح خواهم داد. راه حلی که به آن می پردازیم استفاده از Credential Store می باشد.

شما می تونید از طریق credstore-admin که در vCLI موجود است ، Credential Store خود را مدیریت نمایید. Credential Store اطلاعات متفاوت را برای حساب های کاربری شما در خود نگه داری می کند که در زمان کار با vCLI مجبور نباشید هربار اطلاعات Login را وارد نمایید. credstore-admin در مسیر /Perl/apps/general قرار دارد. ( در دایرکتوری نصب vCLI )

در این روش ما قصد داریم که thumbprint مربوط به سرور را در Credential Store اضافه نماییم . برای انجام آن ابتدا  vSphere CLI را اجرا نمایید. با دستور cd وارد دایرکتوری credstore-admin شوید.

 

cd \Perl\apps\general

 

اکنون در دو مرحله می بایست اطلاعات لاگین را مشخص نماییم. در مرحله اول نام کاربری و پسورد و در مرحله دوم thumbprint سرور را اضافه می کنیم. جهت اضافه نمودن نام کاربری و پسورد از دستور زیر استفاده می شود.

Credstore_admin.pl –server <esxi_HOSTNAME_OR_IP> –username <user> password <pwd>

حال thumbprint سرور را ( که در  پیغام خطا مشخص است ) اضافه می نماییم.

Credstore_admin.pl –server <target-server> –thumbprint <thumbprint>

با انجام این کار پیغام خطا رفع می شود و می توانید به راحتی ESXCLI را بر روی سرور مقصد اجرا کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اطلاعات تماس

آدرس:
ایران،تهران، سعادت اباد
تلفن:55101946-021

logo-samandehi
  
  توضیحات مختصر:
 
 سایت digi درتاریخ1395/6/6 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات اموزشی درفضای مجازی به طور رسمی آغاز نمود.digi درایران و کشور های دیگر طرفداران زیادی،چه درمیان کاربران حرفه ای وچه درمیان کاربران عادی ومعمولی در این زمان کوتاه کسب کرده است .hellodigi با دراختیارداشتن 20سرورپشتیبان همیشه بروزمی باشدودرهیچ زمانی از کمک کردن و اموزش دادن  کاربران خوددست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت سایت hellodigi می توانید نقش داشته باشید باگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شوید وجایگاه خود را درشته خود بدست آورید.

 

با ما در تماس باشید