cisco

لذت در دسترس بودن با Cisco Jabber

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در طول روز چقدر از Text message  استفاده میکنین ؟شاید تا به حال راجع به این سوال فکر نکرده باشید ، ولی میتوانید همین الان بهش فکر کنید ؛ جوابی که میگیرید برای خودتان هم جالب است.البته منظور به روش هایی مانند اس ام اس ، یا استفاده از نرم افزار های معروفی مثل تلگرام ، واتس آپ ، وایبر و …


فرض کنید میخواهید سوالی کوتاه و معمول از دوستتان بپرسید ،کدام مورد را ترجیح میدهید؟
– بهش زنگ بزنید ؟
– بهش Text  بدید ؟

(فرض ما سوالات معمولی است مثلا “کی کلاست تموم میشه؟”  )
اکثر قریب به اتفاق انسان های کنونی ترجیح میدهند از روش Text Messaging  استفاده کنند شاید حتی بصورت ناخواسته.

مثال های زیادی از سوالاتِ از این دست و علت های ترجیح دادن این روش به جای برقراری تماس تلفنی مستقیم در این زمینه وجود دارد که خودتان شاید بهتر بدانید.
استفاده از روش Text Messaging  به سازمان ها و اداره جات نیز کشیده شده است و توانسته ظرف مدت کوتاهی جایگاه خیلی خوب و مناسبی برای خود دست و پا کند.
شاید باورتان نشود ، اتفاقا استفاده از این روش درون یک سازمان بخصوص بزرگ خیلی کارآمد تر است . برای مثال میخواهید برای همکارتان یک فایل بفرستید ، روش های مختلفی برای این کار وجود دارد . میتوانید آن را Mail کنین ،. یا درون Share قرار دهید ، یا اصلا بروی فلش آن فایل را به همکارتان بدهید. ولی یک روش خیلی ساده تر هم وجود دارد ، میتوانید مستقیم به کمک همان نرم افزاری که به همکارتان Text میدهید فایل را بفرستید ، درست مثلِ تلگرام ، وایبر و …

شرکت سیسکو در راستای یکپارچه سازی سیستم های communication  خود نیز نرم افزار جبر را معرفی کرد.
Cisco jabber  نرم افزاریست کاربردی برای یکپارچه سازی ارتباطات درون سازمانی که بهره وری کاربر را در هرجا افزایش میدهد و همچنین قابلیت سازگاری با دستگاه های مختلفی را نیز دارد .
نرم افزار Cisco jabber  قابلیت هایی نظیر ارسال پیام ، صوت ، تصویر ، پیام صوتی ، اشتراک تصاویر و کنفرانس آنها هم تنها در پشت میز کارتان را به شما میدهد. امنیت و وضوح صدا و تصویر همواره جزء دغدغه های مشترک افرادی است که از این گونه نرم افزار ها استفاده میکنند. Cisco jabber به خوبی این نیاز ها را مرتفع ساخته است.
ارسال پیام یک شیوه ارتباطی مهم به شمار میرود که تعامل موثر را در محیط تجاری امروز با وظایف متعدد را امکان پذیر میسازد. بستر Cisco jabber بر پایه پروتکل XMPP بنا نهاده شده است که گروه های گفت و گوی شخصی ، عمومی و دائمی را در اختیارمان قرار میدهد . ارسال پیام متنی با دیگر روش های ارتباطی ادغام شده است بنابراین شما میتوانید در بین گفت و گوهای Text به ارتباط صوتی و یا تصویری سوییچ کنید. Cisco jabber  در اصل یک Soft phone  با کیفیت صدای عالی و تصویر HD مبتنی بر استاندارد ۷۲۰P میباشد که لذت دردسترس را با داشتن بهترین کیفیت برای شما فراهم میکند.

از جمله امکانات این مجموعه سرویس میتوان به این نکته اشاره داشت ، شما میتوانید آن را بروی گوشی تلفن همراهتان ، کامپیوتر شخصی خود (PC) ، تبلت و لب تاپتان داشته باشید و در صورت نیاز مثلا  ادامه مکالمه خود را به device  دیگری انتقال دهید .فرض کنید بروی میز کار خود یک تلفن ۷۹۴۰ دارید و با مدیرتان مشغول صحبت هستید و در همین حین برای شما کاری پیش می آید و مجبور هستید از پشت میز خود بلند شوید در این حالت میتوانید مکالمه خود را به تلفن همراهتان منتقل کنید و هم به کارتان برسید و هم دیگر نیازی به قطع کردن مکاله خود ندارید که این جابجایی در صورت داشتن سرور   Express Way میتواند حتی به صورت خارج از شبکه داخلی شرکت و بروی اینترنت هم ادامه پیدا کند. شما میتوانید این سناریو را در مکالمه تصویری  نیز در نظر بگیرید. ذکر این مطلب الزامیست ،برای استفاده از سیستم کنفرانس چه صوت و چه تصویر نیاز به راه اندازی سرویس WebEx میباشد.

راهنمای خرید voip

برقراری ارتباط بین الستیکس و سیسکو cucme

فیلم اموزشی نصب cucme

مفهوم Cisco Unified communications چیست ؟ cucme

فیلم اموزشی نصب CME روی packet tracer

 

 

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد