ثبت نام کن 

این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود

مقاله را ثبت کن 

این قسمت برای ثبت مقاله شماست شما بااین کار مقاله خود را ثبت می کنید وباعث می شود دیگران هم ازمقاله شمااستفاده کندوباکمک دیگران مقالت راکامل کن

دیده و برتر شو

این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی  شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.

 

 

آموزش آزاد کردن ۱۰ گیگ از حجم هارد بعد از اپدیت کردن ویندوز ۱۰

زمانی که می خواهیم سیستم عامل حود را به بیلد جدیدی از ویندوز بروز رسانی کنیم،سیستم عامل ویندوز ۱۰ یک پوشه به اسم Windows.old  می سازد که درونش فایل های سیستمی نسخه قبلی ویندوز قرار دارد . این ویژگی باعث می شود تا امکان بازگشت به نسخه قبلی ویندوز پس از انجام بروزرسانی همچنان امکان پذیر باشد و در صورتی که کاربر تمایل یه استفاده از بروز رسانی جدید نداشته باشد بتواند به راحتی به نسخه قبلی باز گردد. برای این کار کافیس در بخش تنظیمات مسیر زیر را طی کند :

 

Settings > Update & Security > Recovery

سپس بر روی دکمه‌ی Get Started که در زیر Go back to an earlier build قرار گرفته، کلیک کنید. این دکمه در صورتی نمایان خواهد بود که فایل‌های نسخه قبلی سیستم‌عامل بر روی هارد دیسک شما وجود داشته باشند.

در هر صورت پوشه Windows.old بیش از ۱۰ گیگابایت از حجم هارد دیسک دستگاه را اشغال می‌کنند و ویندوز این پوشه را پس از گذشت ۳۰ روز از نصب بروزرسانی، به صورت خودکار پاک می‌کند، اما شما می‌توانید خودتان دست بکار شده و زودتر این عمل را انجام دهید تا فضای آزاد بیشتری در هارد شما در دسترس قرار گیرد.

اگر چند روز پس از اینکه بروزرسانی ویندوز ۱۰ را نصب کرده‌اید، سیستم‌عامل همچنان به خوبی کار می‌کند، امکان حذف پوشه Window.old وجود دارد و می‌توان این کار را به صورت دستی انجام داد. اما شما نباید از این روش اقدام کنید. در عوض از ابزار Disk Cleanup tool استفاده کنید. که باعث می‌شود فایل‌های اضافه دستگاه به خوبی حذف شوند.

برای باز کردن این نرم‌افزار، از منوی استارت عبارت Disk Cleanup را جستجو کرده و آن را اجرا کنید.

 

در پنجره Disk Cleanup، بر روی دکمه Clean Up System Files کلیک کنید.

حالا چک‌باکس کنار گزینه‌ی Previous Windows installation(s) را در حالت انتخاب شده قرار دهید. اگر قصد دارید فایل‌هایی از نوع دیگر را نیز حذف کنید، می‌توانید گزینه‌های مربوط به آن‌ها را نیز در حال فعال قرار دهید.

در نهایت بر روی دکمه‌ی OK کلیک کنید تا موارد انتخاب شده حذف شوند. ابزار Disk Cleanup فایل‌های نسخه‌ی قدیمی ویندوز را حذف می‌کند و فضای آزاد بیشتری در هارد دیسک شما در دسترستان قرار خواهد گرفت.

اگر پس از نصب جدیدترین بروزرسانی ویندوز ۱۰ (برزورسانی سالانه) و حذف فایل‌های نسخه قبل، قصد دارید مجددا به نسخه قبلی نصب شده از این سیستم‌عامل دانگرید کنید، برای این کار تنها راه ممکن، نصب مجدد نسخه‌ی مورد نظر ویندوز ۱۰ است.


پنهان کردن درایو ها با استفاده از cmd

اضافه کردن ویژگیهای گرافیکی در Windows Server 2012

اتصال به نانو سرور از طریق پاورشل

تنظیمات Outlook در حالت Exchange Active Sync

نحوه LoadBalance کردن IP ها برای ایمیل های ارسالی توسط Exchange

اتصال به SQL Server با استفاده از SQL Managment Studio

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
ایران،تهران، سعادت اباد
تلفن:55101946-021

logo-samandehi
  
  توضیحات مختصر:
 
 سایت digi درتاریخ1395/6/6 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات اموزشی درفضای مجازی به طور رسمی آغاز نمود.digi درایران و کشور های دیگر طرفداران زیادی،چه درمیان کاربران حرفه ای وچه درمیان کاربران عادی ومعمولی در این زمان کوتاه کسب کرده است .hellodigi با دراختیارداشتن 20سرورپشتیبان همیشه بروزمی باشدودرهیچ زمانی از کمک کردن و اموزش دادن  کاربران خوددست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت سایت hellodigi می توانید نقش داشته باشید باگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شوید وجایگاه خود را درشته خود بدست آورید.

 

با ما در تماس باشید