تکنولوژی

فرق میان isp و isdp وpap

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بر اساس مصوبه جلسه 19 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات مورخ 3/10/1385 ساختار توزیع اینترنت در کشور در قالب تنها 2 نوع مجوز زیر منظور گردیده است :

 1. ISDP (توزیع کننده اینترنت)
 2. ISP (عرضه کننده اینترنت)

ISDP وظیفه تامین پهنای باند ISP ها و بهره برداران نهایی را دارد . بر این اساس شرکتهای مخابرات استانی اجازه فروش پهنای باند اینترنت به شرکتهای دولتی که بیش از 51 درصد مالکیت دولتی دارند و دیگر بهره برداران نهایی و همچنین متقاضیان پهنای باند کمتر از 2MB را ندارند. ISDP می بایست بر اساس ضمانتنامه چند میلیارد ریالی حسن انجام تعهدات که نزد سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی دارد به تکریم ارباب رجوع پرداخته و بهترین سرویس ممکن را به مشتریان خود ارائه نماید.

  1. ISDP موظف به رعایت SLA (تضمین سطح سرویس )و پرداخت خسارتهای احتمالی سرویسهای تضمینی است.
  2. ISDP موظف به ارائه پشتیبانی فنی 24 ساعته در تمام طول سال است.
  3. ISDP قادر به توافق بسیار منعطف بر سر مسائل مالی و فنی با مشتریان که ویژگی بخش خصوصی است می باشد .
  4. ISDP قادر به ارائه سرویسهای مکمل و ارزش افزوده است ( مشاوره و آموزش تخصصی رایگان مدیران و کارشناسان مسئول در سازمانهای طرف قرارداد و ...).
  5. ISDP انعطاف بیشتری در کاهش قیمتهای اینترنت دارد ( تجمیع و تخفیفهای تعرفه ای ویژه مراکز دانشگاهی , فرهنگی , مناطق محروم , شرکتهای محترم PAP و ...).
  6. ISDP با استفاده از شیوه های نوین ارتباطی هزینه تجهیزات شما را کاهش میدهد ( طراحی و راه اندازی بسترهای Mesh برای اولین بار در کشور).
  7. ISDPمی تواند کمتر از 72 ساعت اینترنت را در محل مورد نظر تا هر سقفی تحول نماید و یا ارتقاء دهد

عرضه کنندگان خدمات اینترنت: (ISP (Internet Service Provider
این شرکتها وظیفه ایجاد دسترسی بهره برداران نهایی اعم از افراد حقیقی و حقوقی به اینترنت را در طول 2 سال مدت اعتبار پروانه خود بر عهده دارند. در حال حاضر 1447 شرکت دارای پروانه ISP در کشور بوده و اسامی آنها در سایت سازمان بخش خدمات سازمان قابل مشاهده می باشد. روشهای متداول ارائه خدمات در این حوزه هم اکنون 1-اتصال از طریق شماره گیری 2-اتصال از طریق ارتباط بیسیم 3-اتصال از طریق بسترهای انتقال پرسرعت می باشد.


توزیع کنندگان اینترنت: (ISDP (Internet Service Distribution Provider
این شرکتها علاوه بر ارائه خدمات دسترسی شبیه شرکتهای ISP، مجاز به توزیع عمده پهنای باند بین شرکتهای ISP و ISDP در محدوده جغرافیایی فعالیت در طول 2 سال اعتبار پروانه خود می باشد. اسامی و مشخصات 118 شرکت دارای این پروانه در سایت سازمان بخش خدمات قابل مشاهده می باشد.


ارائه خدمات عمومی انتقال داده ها: (PAP (Private Access Provider
این اپراتورها وظیفه به ارائه خدمات عمومی انتقال داده ها از طریق شبکه کابلی در سطح کشور را به عهده دارند. در واقع این شرکتها متولی ایجاد بسترهای انتقال پرسرعت بر روی شبکه کابلی در سطح کشور می باشند و بواسطه مجوزهای ISDP و ISP که دریافت نموده اند اقدام به ارائه گسترده اینترنت پرسرعت می نمایند.


ارائه دهنده خدمات عمومی انتقال داده ها از طریق ارتباطات ماهواره ای: (SAP (Satellite Access Provider
دارندگان پروانه SAP وظیفه تأمین بسترهای انتقال داده از طریق ماهواره در سطح کشور را بعهده دارند. تنها این شرکتها مجاز به ورود تجهیزات ماهواره ای به کشور بوده و مالکیت تجهیزات شبکه های ایجاد شده توسط آنها در اختیار خود آنها می باشد مگر در موارد خاص که بنا به درخواست مشترک و تشخیص سازمان این مالکیت به مشترک منتقل می گردد.
این شرکتها می بایستی برای هریک از ایستگاههای ماهواره ای قبل از فعال شدن، پروانه بهره برداری دریافت نموده و حق فرکانس مربوطه را به سازمان پرداخت نمایند. این شرکتها برای ارائه خدمات نهایی تلفنی (صدا) و یا تلویزیونی (تصویر) و شبکه های داده ای رایانه ای مانند اینترنت، ارائه خدمات نقطه تماس بین المللی (ICP)، خدمات رسا (ISP)، صدا بر اینترنت (VOIP) و نظائر آن به صورت پخش عمومی و یا اختصاصی در محدوده شرح خدمات پروانه نبوده و موضوع فعالیت های دیگری است که می بایستی مجوزهای لازم را از سازمان دریافت نمایند.

 

DSLAM چیست؟

پروتکل مسیریابی EIGRP

Hairpin NATچیست؟

معرفی پروتکلهای مسیریابی

Cache Server چیست ؟ اموزش راه اندازی

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

خبرنامه سلام دیجی

در خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید

به جمع همراهان ما بپیوندید و همواره بروز باشید

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد