Search - SP Page Builder
Easy Profile - Search plugin
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
جستجو - برچسب ها
voip

پارتیشن بندی الستیکس 4

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه در هنگام نصب الستیکس به صورت دستی اقدام به پارتیشن بندی کنیم؟

در این آموزش قصد داریم پارتیشن بندی بصورت دستی را بصورت مرحله به مرحله همراه با تصاویر توضیح بدیم که امیدورام مفید واقع بشه.
برای شروع کار با انتخاب گزینه Installation Destination وارد مرحله پارتیشن بندی میشویم

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید شما میتوانید بصورت اتوماتیک یا دستی هارد مورد نظر خود را پارتیشن بندی کنید.
در قسمت Local Standard Disks هارد دیسک های محلی موجود روی سیستم را نشان می دهد

در این مرحله باید محل نصب لینوکس روی هارد(های) خود را مشخص کنیم.من برای اینکار از هارد دیسک معمولی برای نصب سیستم عامل مورد نظرم استفاده می کنم.
دیسک مورد نظر را برای ادامه مرحله نصب انتخاب میکنم.
مطمئن شوید که گزینه "I will configure partitioning" انتخاب شده باشه و سپس بر روی گزینه "Done" کلیک میکنیم.
در مرحله بعد نوع پارتیشنی که قرار است ایجاد کنید از شما پرسیده میشود

در این اینجا شما میتوانید یکی از این موارد رو انتخاب کنید
• LVM,
• Standard Partition,
• BTRFS,
• LVM Thin Provisioning
در این مرحله من "Standard Partition" را انتخاب و برای ادامه "Done" رو کلیک میکنم.
در ادامه برای پارتیشن بندی به صورت دستی، روی علامت + پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.

پارتیشن /Boot :
این پارتیشن شامل کرنل سیستم عامل همراه با فایل های مورد استفاده در فرآیند Bootstrap می باشد که سیستم در هنگام بالا آمدن این دایر کتوری را می خواهد و شروع به کار می کند. مقدار فضای این پارتیشن را 200MB قرار میدهم و در ادامه بر روی دکمه Add mount point کلیک میکنم.

بصورت پیش فرض فایل سیستم "XFS" برای هر پارتیشنی که ایجاد میشود انتخاب شده که من آن را به "ext4" تغییر و بر روی update the settings کلیک میکنم.

پارتیشن /:
پاریشنی است که برای "/" (the root directory) تعیین میشود.این پارتیشن، پارتیشن اصلی و ریشه است و جاییست که همه زیرشاخه ها مثل (bin, boot, dev, etc, home, lib, lost+found, misc, mnt, media, opt,...) بجز فایل های ذخیره شده در /boot در این پارتیشن قرار میگیرد.
پارتیشن swap :
پارتیشن swap نقش حافظه پشتیبان حافظه اصلی را بازی میکند و در صورتی که فضای RAM برای نگهداری داده های در حال پردازش کافی نباشد از این پارتیشن استفاده می شود.
برای ظرفیت های پایینRAM مقدار این پارتیشن را دوبرابر مقدار RAM بگذارید.

پارتیشن /var :
این دایرکتوری محتوبات تعدادی از برنامه ها را در خود نگهداری می کند. مانند وب سرور Apache. همچنین از این دایرکتوری برای ذخیره آپدیت پکیج های دانلود شده استفاده می شود.

"خوب ما با توجه به استفاده ای که ميخواهيم داشته باشیم، مثلا(راه اندازی سیستم تلفنی استریسک)پارتيشن بندی بصورت دستی انجام میدهیم . و با توجه به نیاز خود، پارتیشن های مختلف با فضاهای مورد نیاز ایجاد میکنیم. بطور مثال من برای سیستم تلفنی به پارتیشن /var فضای بیشتری اختصاص میدم چون این پارتیشن جایی هست که قراره بسیاری از لاگ ها و محتویات اصلی داده ها رو در خود نگهداری کند."

مشاهده کردید که ما پارتیشن های /boot , / , swap و /var با فایل سیستم ext4 ایجاد کردیم. در آخر با انتخاب دکمه "Done" مراحل پارتیشن بندی را تکمیل میکنیم.

کلمات کلیدی: | |

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

شما هم مثل خیلی جاها کپی پیست کردید وگرنه به مشکل میخوردید در این سناریوی ارائه شده شما که در جاهای دیگر هم هست مشکل اینه که مثلا وقتی boot/ انتخاب میکنی و میخوای مقدار دهی کنی هیچ مقداری ازت قبول نمیکنه در انتخاب هرکدوم همین مشکل هست

This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="کشاورز"]شما هم مثل خیلی جاها کپی پیست کردید وگرنه به مشکل میخوردید در این سناریوی ارائه شده شما که در جاهای دیگر هم هست مشکل اینه که مثلا وقتی boot/ انتخاب میکنی و میخوای مقدار دهی کنی هیچ مقداری ازت قبول نمیکنه در انتخاب هرکدوم همین...

[quote name="کشاورز"]شما هم مثل خیلی جاها کپی پیست کردید وگرنه به مشکل میخوردید در این سناریوی ارائه شده شما که در جاهای دیگر هم هست مشکل اینه که مثلا وقتی boot/ انتخاب میکنی و میخوای مقدار دهی کنی هیچ مقداری ازت قبول نمیکنه در انتخاب هرکدوم همین مشکل هست[/quote]<br />باسلام وعرض ادب این مطلب در اینجا نوشته شده است برای برطرف شدن مشکل شما لطفا به ما دسترسی بدهید تا برایتان درست کنیم

ادامه مطلب
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

خبرنامه سلام دیجی

در خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید

به جمع همراهان ما بپیوندید و همواره بروز باشید

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد