Search - SP Page Builder
Easy Profile - Search plugin
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
جستجو - برچسب ها
microsoft

ابزار NetCease ضد هکر جدید مایکروسافت برای مدیران شبکه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سلام پژوهشگران امنیتی مایکروسافت موفق به طراحی ابزاری موسوم به NetCease شدند. این ابزار قادر است با ایجاد موانعی فعالیت‌های مکاشفانه هکرها را با دشواری همراه ‌‌سازد. اولین اولویت هکرها در یک حمله مرحله اکتشاف و شناسایی است.

در این مرحله هکرها اقدام به جمع‌آوری اطلاعات مختلفی می‌کنند که در ارتباط با اهداف بالقوه، مجوزهای تخصیص یافته به کاربران و هرگونه داده‌ای است که برای هکرها حائز اهمیت است. ابزار NetCease محصول جدیدی است که ایتای گریدی و تال بری، دو کارشناس مرکز تحلیل تهدیدهای پیشرفته مایکروسافت (ATA) آن‌را طراحی کرده‌اند.

مایکروسافت گفته است این دو کارشناس امنیتی ابزار خود را به منظور ارائه یک توضیح مفهومی در ارتباط با روش‌های دفاع تهاجمی سایبری (Advanced Threat Analytics) به طور رسمی در کنفرانس کلاه سیاه که قرار است در قاره اروپا برگزار شود، ارائه خواهند کرد. این کنفرانس از 11 تا 14 آبان ماه در اروپا برگزار خواهد شد.

 

ابزار NetCease ضد هکر

 

در حالی که این برنامه جزء ابزارهای رسمی مایکروسافت طبقه‌بندی نخواهد شد، اما در قالب Microsoft’s TechNet Gallery در اختیار کاربران قرار دارد. برای دانلود این ابزار به آدرس Net Cease – Hardening Net Session Enumeration مراجعه کنید. به طور معمول هکرها زمانی که موفق به شناسایی اهدافی شوند از تابع NetSessionNum به منظور جمع‌آوری اطلاعاتی درباره نشست‌ها/جلسه (sessions) روی کنترل‌ کننده‌های دامنه (Domain Controllers) یا سایر سرورها در شبکه استفاده می‌کنند. تابع فوق به هکرها این توانایی را می‌دهد تا نام دستگاه، آدرس IP، نام کاربری که متعلق به نشست در حال اجرا است را به همراه مدت زمانی که نشست در جریان بوده است به دست آورند.

ابزار NetCease ضد هکر

 

هکرها از چنین اطلاعاتی برای حرکت در شبکه‌ای که قربانی خود ساخته‌اند استفاده می‌کنند. هر کاربر عضو دامنه به طور پیش‌فرض این توانایی را دارد تا تابع NetsessionNum را از راه دور اجرا کند. اما زمانی که مقدار یک کلید در رجیستری ویندوز (SrvsvcSessionInfo) مورد ویرایش قرار گیرد، دسترسی به تابع فوق سخت‌تر می‌شود. NetCease یک اسکریپت ویژه powershell بوده که قادر است مقدار کلید خاصی را در رجیستری ویندوز تغییر داده تا مانع از اجرای تابع فوق شود. ابزار Netcease یک اسکریپت کوتاه powershell بوده که مجوزهای دسترسی پیش فرض به تابع Net Session Enumeration م(NetsessionNum) را تغییر داده می‌دهد. این رویکرد مانع از آن می‌شود تا هکرها بتوانند به سادگی هر چه تمام‌تر به اطلاعات حساس در یک شبکه قربانی دست پیدا کنند.

لازم به توضیح است که ابزار Netcease به سادگی قابل استفاده است. مدیران سامانه‌ها تنها باید اسکریپت powershell را روی ماشینی که مدنظر دارند (یک کنترل دامنه) اجرا کرده و در ادامه ماشین هدف را یکبار راه‌اندازی کرده تا تغییرات اعمال شود.

کلمات کلیدی:

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

خبرنامه سلام دیجی

در خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید

به جمع همراهان ما بپیوندید و همواره بروز باشید

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد