Mikrotik

دانلود آموزش کامل نرم افزار dude mikrotik

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وقتی صحبت از نرم افزار های مانیتورینگ شبکه می شود ، نرم افزارهایی مثل solarwinds ، prtg ، ipswitch و … به ذهنمان می رسد. نرم افزارهای سنگینی که اغلب غیر رایگان هستند و نیازمند پردازش بالا.اما کمپانی میکروتیک نرم افزار رایگان، کم حجم و در عین حال پر قدرت The Dude را برای مانیتورینگ در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد.Mikrotik Dude اکثر پروتکل ها و امکانات مورد نیاز برای مانیتورینگ شبکه را پشتیبانی می کند.

برخی از امکانات The Dude:

The Dude کاملا رایگان است.

قابلیت پیدا کردن و پوشش اکثر برندهای سخت افزارهای شبکه.

ایجاد دیوایس ها و لینک ها بر روی نقشه شبکه و هشدار down و up شدن.

آیکون های آماده برای استفاده بعنوان تصویر دیوایس های مختلف و همچنین امکان انتخاب آیکون ها و تصاویر زمینه دلخواه.

نصب و کاربری آسان.

پشتیبانی از SNMP ،ICMP ،TCP ،DNS و اکثر پروتکل های مورد نیاز برای مانیتورینگ شبکه.

رسم گراف های منظم برای موارد مختلف مانیتورینگ از جمله مصرف پهنای باند، پینگ تایم و …

دسترسی به سرور The Dude از طریق local ،remote و web و مدیریت آسان.


RouterOS

 

در برگ Router OS لوازمی که به عنوان Router OS  در بخش Device setting  مشخص شده اند نمایش داده می شود . بخش Router OS شامل بخش های زیر می باشد

Device

بخش Device  نمایشگر  لیست Router OS هاست  . این جدول شامل اطلاعات بیشتر ؛ احراز هویت ؛ نسخه ؛ ساختار ؛ نوع سخت افزار سیستم و وضعیت ارتقا آنهاست . این بخش برای ارتقا ( ساده تر ) بهینه شده است .

ارتقا Router OS

۱- بسته Router OS را بر روی Dude Server  بارگذاری کنید . بارگذاری از طریق بخش File  قابل انجام است . نوع ، نسخه بسته مذکور را نیز مشخص کنید . Dude  میتواند آنها را جداگانه تشخیص دهد .

۲-  Mikrotik یی را که میخواهید تا ارتقا شود  انتخاب کرده و بر روی دکمه Upgrade کلیک کنید و یا بر روی Mikrotik      راست کلیک نموده و گزینه Upgrade را بر گزینید.

۳-  Dude  تنها بسته هایی را نشان می دهد که نوع و نسخه سازگاری با وسیله انتخاب شده دارند . نسخه ای را که برای ارتقا به آن ترجیح دارید انتخاب کنید تا فرآیند ارتقا انجام شود .

 چنانچه از یک نسخه چندین مورد در میان لیست لوازم شما به چشم میخورد و Dude   ممکن است چنین تصور کند  که در حال ارتقا هستید ! بنابراین می توانید از Force Upgrade  استفاده کنید .

Group

Dude  امکان ساخت گروههایی از Router OS را به شما می دهد تا فرآیند ارتقا ساده تر انجام شود .  حین فرآیند ارتقا  ممکن است به دلیل  Reboot یک وسیله و روشن ماندن بقیه که در حال دریافت بسته Upgrade  هستند ممکن است وقفه هایی ایجاد شود ، بنابراین توصیه میکنیم که mikroitk  ها بر اساس نحوه دسترسی یا محل فیزیکی گروه بندی شوند .

برای توضیح فرآیند فوق ۲۰ عدد Router OS را در نظر بگیرید که باید فرآیند Upgrade   آنها در زمان یکسانی انجام شود . نزدیکترین Router   از این مجموعه به دلیل وقفه ناشی از ۱۹ بازگذاری فایل بسته Upgrade  مربوط به سایر Router  ها Reebot نخواهد شد .

برای ایجاد Router OS Device Group  بر روی نماد ADD کلیک کرده و از لیست معرفی شده Router  OS هایی را که مایل هستید اضافه کنید .
توجه : اگر  هیچ Router یی فهرست نشد ؛ مطمئن شوید که Router OS ها به عنوان Router OS در بخش Device Setting Dialog  انتخاب شده اند .

امکان Upgrade  همه لوازم موجود در یک گروه هم از طریق راست کلیک بر روی نام آنها و یا انتخاب گروه مشخص و سپس انتخاب گزینه Upgrade  وجود دارد .

توجه داشته باشید که Dude  به صورت خودکار بسته های مورد نیاز برای فرآیند ارتقا را انتخاب خواهد نمود . در مورد نسخه های زیادی از Mikrotik  بسته هایی که برای فرآیند ارتقا  لازم است در لیست فایل های Dude  قرار دارند .

 

دانلود اموزش کامل نرم افزارمانیتورینگ dude mikrotik

 

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد