Mikrotik

دانلود آموزش کامل نرم افزار dude mikrotik

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وقتی صحبت از نرم افزار های مانیتورینگ شبکه می شود ، نرم افزارهایی مثل solarwinds ، prtg ، ipswitch و … به ذهنمان می رسد. نرم افزارهای سنگینی که اغلب غیر رایگان هستند و نیازمند پردازش بالا.اما کمپانی میکروتیک نرم افزار رایگان، کم حجم و در عین حال پر قدرت The Dude را برای مانیتورینگ در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد.Mikrotik Dude اکثر پروتکل ها و امکانات مورد نیاز برای مانیتورینگ شبکه را پشتیبانی می کند.

برخی از امکانات The Dude:

The Dude کاملا رایگان است.

قابلیت پیدا کردن و پوشش اکثر برندهای سخت افزارهای شبکه.

ایجاد دیوایس ها و لینک ها بر روی نقشه شبکه و هشدار down و up شدن.

آیکون های آماده برای استفاده بعنوان تصویر دیوایس های مختلف و همچنین امکان انتخاب آیکون ها و تصاویر زمینه دلخواه.

نصب و کاربری آسان.

پشتیبانی از SNMP ،ICMP ،TCP ،DNS و اکثر پروتکل های مورد نیاز برای مانیتورینگ شبکه.

رسم گراف های منظم برای موارد مختلف مانیتورینگ از جمله مصرف پهنای باند، پینگ تایم و …

دسترسی به سرور The Dude از طریق local ،remote و web و مدیریت آسان.


RouterOS

 

در برگ Router OS لوازمی که به عنوان Router OS  در بخش Device setting  مشخص شده اند نمایش داده می شود . بخش Router OS شامل بخش های زیر می باشد

Device

بخش Device  نمایشگر  لیست Router OS هاست  . این جدول شامل اطلاعات بیشتر ؛ احراز هویت ؛ نسخه ؛ ساختار ؛ نوع سخت افزار سیستم و وضعیت ارتقا آنهاست . این بخش برای ارتقا ( ساده تر ) بهینه شده است .

ارتقا Router OS

۱- بسته Router OS را بر روی Dude Server  بارگذاری کنید . بارگذاری از طریق بخش File  قابل انجام است . نوع ، نسخه بسته مذکور را نیز مشخص کنید . Dude  میتواند آنها را جداگانه تشخیص دهد .

۲-  Mikrotik یی را که میخواهید تا ارتقا شود  انتخاب کرده و بر روی دکمه Upgrade کلیک کنید و یا بر روی Mikrotik      راست کلیک نموده و گزینه Upgrade را بر گزینید.

۳-  Dude  تنها بسته هایی را نشان می دهد که نوع و نسخه سازگاری با وسیله انتخاب شده دارند . نسخه ای را که برای ارتقا به آن ترجیح دارید انتخاب کنید تا فرآیند ارتقا انجام شود .

 چنانچه از یک نسخه چندین مورد در میان لیست لوازم شما به چشم میخورد و Dude   ممکن است چنین تصور کند  که در حال ارتقا هستید ! بنابراین می توانید از Force Upgrade  استفاده کنید .

Group

Dude  امکان ساخت گروههایی از Router OS را به شما می دهد تا فرآیند ارتقا ساده تر انجام شود .  حین فرآیند ارتقا  ممکن است به دلیل  Reboot یک وسیله و روشن ماندن بقیه که در حال دریافت بسته Upgrade  هستند ممکن است وقفه هایی ایجاد شود ، بنابراین توصیه میکنیم که mikroitk  ها بر اساس نحوه دسترسی یا محل فیزیکی گروه بندی شوند .

برای توضیح فرآیند فوق ۲۰ عدد Router OS را در نظر بگیرید که باید فرآیند Upgrade   آنها در زمان یکسانی انجام شود . نزدیکترین Router   از این مجموعه به دلیل وقفه ناشی از ۱۹ بازگذاری فایل بسته Upgrade  مربوط به سایر Router  ها Reebot نخواهد شد .

برای ایجاد Router OS Device Group  بر روی نماد ADD کلیک کرده و از لیست معرفی شده Router  OS هایی را که مایل هستید اضافه کنید .
توجه : اگر  هیچ Router یی فهرست نشد ؛ مطمئن شوید که Router OS ها به عنوان Router OS در بخش Device Setting Dialog  انتخاب شده اند .

امکان Upgrade  همه لوازم موجود در یک گروه هم از طریق راست کلیک بر روی نام آنها و یا انتخاب گروه مشخص و سپس انتخاب گزینه Upgrade  وجود دارد .

توجه داشته باشید که Dude  به صورت خودکار بسته های مورد نیاز برای فرآیند ارتقا را انتخاب خواهد نمود . در مورد نسخه های زیادی از Mikrotik  بسته هایی که برای فرآیند ارتقا  لازم است در لیست فایل های Dude  قرار دارند .

 

دانلود اموزش کامل نرم افزارمانیتورینگ dude mikrotik

 

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد