microsoft

ویدیو اموزش نصب System Center Config Manager 2016 به همراه لینک دانلود

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

باسلام وعرض ادب وخسته نباشید امروز برای شما اموزش ویدیو نصب وکانفیگ System Center Config Manager 2016 یا همان SCCM قراردادم  توجه داشته باشید دوستان  من لینک دانلود فایلها را قبلا قرارداده اند من دوباره لینک ان را قرام میدم  لطف برای نصب به پیش نیاز ها هم توجه بفرمایید

دانلود پک کامل Microsoft System Center 2016

معرفی و آشنایی با System Center Configuration Manager R2

در ساده ترین تعریف SCCM مخفف System Center Configuration Manager هست که از سری محصولات مدیریتی نرم افزارهای مایکروسافت محسوب میشه ، شما با استفاده از SCCM میتونید مدیریت از راه دور کلاینت های شبکه ، نصب نرم افزارها و سیستم عامل ها از طریق شبکه ، بروز رسانی یا Patch Management سیستم عامل ها و نرم افزارهای شبکه ، دریافت اطلاعات کلی از سخت افزارهای و نرم افزارهای موجود در سطح شبکه بصورت مرکزی و البته حفاظت از شبکه در مقابل دسترسی های غیر مجاز با استفاده از سرویس Network Access Protection رو داشته باشید 

Microsoft System Center Configuration Manager یا به اصطلاح SCCM نمونه بروز شده محصول قبلی مایکروسافت در سال 2003 بوده که با نام Systems Management Server یا SMS شناخته میشده است و مهمترین وظایف آن مدیریت تنظیمات ، مدیریت منابع سخت افزاری و نرم افزاری و توزیع بسته های امنیتی به روی کلاینت ها ( Patch Deployment) می باشد . 
2.Microsoft System Center Data Protection Managerیا به اصطلاح SCDPM نمونه کاملی از یک نرم افزار تهیه نسخه پشتیبان از سیستم ها ( Backup) و بازگردانی اطلاعات در مواقع بروز حادثه ( Disaster Recovery) برای محصولات مایکروسافت است . دوستانی که با نرم افزارهایی مثل Acronis و Symantec Backup Exec کار کردند بهتر میدونن که این یک نمونه از همینگونه نرم افزار هاست . 
3.Microsoft System Center Operations Manager یا به اصطلاح SCOM نرم افزار بسیار قدرتمند برای پایش یا مانیتورینگ و گزارش گیری از عملکرد سرویس های و برنامه های کابردی تحت سیستم عامل مایکروسافت است. 
4.Microsoft System Center Essentials به اصطلاح SCE ترکیبی از SCOM و WSUS ( سیستم بروز رسانی مرکزی مایکروسافت یا Windows Server Update Services) 
5.System Center Mobile Device Manager یا به اصطلاح SCMDM همانطور که از اسمش پیداست برای مدیریت ابزارهای موبایل مثل PDA و Smartphone ها بکار میرود. 
6.Microsoft System Center Virtual Machine Managerیا به اصطلاح SCVMM همانطور که از اسمشی پیداست برای مدیریت ماشین های مجازی و مجازی سازی دیتا سنتر ها استفاده میشود. 
7.Microsoft System Center Opalisیا به اصطلاح SCO اپالیس یک سیستم مکانیزه شده برای هماهنگ سازی ابزارهای فناوری اطلاعات در کنار هم است و هدف اصلی آن کاهش هزینه های مدیریت دیتا سنتر در عین بالا بردن قابلیت های پردازشی فناوری اطلاعات در سازمان است. این نرم افزار توان مکانیزه سازی قابلیت های موجود ( Best Practices ) در محصول (MOF ( Microsoft Operations Framework و همچنین هماهنگی کامل با ITIL را دارد . 

 

لطفا کمی صبر کنید تا پلاگین ویدئو باز شود

 

 

جهت نصب Features و Roles گفته شده می توانید از دستورات زیر استفاده نمایید.

Get-Module servermanager

Install-WindowsFeature Web-Windows-Auth

Install-WindowsFeature Web-ISAPI-Ext

Install-WindowsFeature Web-Metabase

Install-WindowsFeature Web-WMI

Install-WindowsFeature BITS

Install-WindowsFeature RDC

Install-WindowsFeature NET-Framework-Features -source \\yournetwork\yourshare\sxs

Install-WindowsFeature Web-Asp-Net

Install-WindowsFeature Web-Asp-Net45

Install-WindowsFeature NET-HTTP-Activation

Install-WindowsFeature NET-Non-HTTP-Activ

توجه داشته باشید که در صورتی که از دستورات فوق استفاده می نمایید می بایست بسته های مربوط به .Net Frameworks را از قبل دانلود نموده و در Share Folder ای قرار دهید. سپس در خط هشتم اسکریپت به جای \\yournetwork\yourshare\sxs مسیر Share Folder ای که ایجاد نموده اید را قرار دهید.

همچنین به جای ایجاد Share Folder  می توانید از DVD نصب ویندوز استفاده نمایید و آدرس درایو DVD را در این قسمت بنویسید. مثلا –Source D:\sources\sxs که در این مثال درایو لتر دی وی دی رام D در نظر گرفته شده است.

همچنین Syntax قید شده مربوط به اجرای دستورات در Windows PowerShell می باشد. در پایان مطمئن شوید که پس از اجرای آن در PowerShell همه کامپوننت ها در قسمت Exit Code مقدار Success را داشته باشند.

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد