microsoft

آموزش نصب و استفاده از Windows PowerShell Web Access

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

Windows PowerShell® Web Access که اولین بار در ویندوز سرور 2012 ارائه شد، بعنوان دروازه Windows PowerShell و کنسول  Windows PowerShell مبتنی بر وب که هدفش کنترل سیستم های راه دور است، عمل می کند. این نرم افزار این مزیت را دارد

  که دستورات و اسکرپیت ها windows PowerShell را از کنسول windows PowerShell در یک مرورگر اجرا کنند بدون اینکه نیاز باشد windows PowerShell یا نرم افزار remote management و یا پلاگین های مرورگر بر روی دستگاه مشتری نصب شده باشد. Windows PowerShell Web Access به کاربران اجازه می دهد که با استفاده از Windows PowerShell در یک مرورگر وب به کامپبوترهایشان در سازمان دسترسی داشته باشند. 

 
مواردی که ما برای اجرای کنسول  Windows PowerShell Web Access  مبتنی بر وب نیاز داریم یک دروازه Windows PowerShell Web Access است که به درستی پیکربندی شده باشد و یک مرورگر در دستگاه مشتری که از JavaScript® و کوکی پشتیبانی کند.
برای اجرای Windows PowerShell Web Access به وب سرور IIS، .NET Framework 4.5 و Windows PowerShell 3.0 و یا Windows PowerShell 4.0 نیاز داریم.


مرورگر و دستگاه های مشتری که پشتیبانی می کنند

Windows PowerShell Web Access تمامی مرورگرهای زیر را پشتیبانی می کند:

• Windows® Internet Explorer® for Microsoft Windows® 8.0, 9.0, 10.0, and 11.0 • Mozilla Firefox® 10.0.2 • Google Chrome™ 17.0.963.56m for Windows • Apple Safari® 5.1.2 for Windows • Apple Safari 5.1.2 for Mac OS®

اگر چه مرورگرهای تلفن همراه به طور رسمی پشتیبانی نمی شوند اما بسیاری از آنها ممکن است قادر به اجرای کنسول Windows PowerShell مبتنی بر وب باشند.مرورگر هایی که کوکی ها را می پذیرند و  جاوا اسکریپت را اجرا می کنند و با وب سایت های HTTPS کار می کنند ممکن است که توسط این نرم افزار پشتیبانی شوند اما به طور رسمی آزمایش نشده اند.


 Windows PowerShell Web Access در سه مرحله نصب و کانفیگ می شود:

1-    مرحله اول نصب Windows PowerShell Web Access می باشد.
2-    مرحله دوم کانفیگ Gateway می باشد.
3-    مرحله سوم کانفیگ قوانین مجازی که به کاربران اجازه می دهد به کنسول Windows PowerShell مبتنی بر وب دسترسی داشته باشند.

در ادامه ما مراحل نصب و کانفیگ را برای شما ارائه می دهیم :

مرحله اول : نصب Windows PowerShell Web Access :

نصب Windows PowerShell Web Access با استفاده از cmdlet های Windows PowerShell Web Access

1-    برای باز کردن Windows PowerShell Web Access یکی از مراحل زیر را انجام دهید:

 •     در دسکتاپ ویندوز از قسمت taskbar بر روی Windows PowerShell راست کلیک کنید و گزینه Run as Administrator را کلیک کنید.
 •     در صفحه نمایش شروع ویندوز بر روی Windows PowerShell راست کلیک کنید و گزینه Run as Administrator را کلیک کنید.
2-    در ادامه دستور زیر را تایپ کنید و کلید enter کنید. computer_name ، نام کامپیوتر راه دوری است که شما می خواهید بر روی آن  Windows PowerShell Web Access نصب کنید را نمایش می دهد. پارامترهای راه اندازی مجدد در صورت نیاز بصورت اتوماتیک در سرور مقصد راه اندازی می شوند.
Install-WindowsFeature –Name WindowsPowerShellWebAccess -ComputerName <computer_name> -IncludeManagementTools –Restart
3-    هنگامی که نصب کامل شد، بررسی کنید که  Windows PowerShell Web Access که بر روی سرورهای مقصد با اجرای  cmdletهای Get-WindowsFeature نصب شده بود، در کنسول Windows PowerShell که توسط کاربران سطح بالا باز شده است، نصب می باشد. شما همچنین می توانید Windows PowerShell Web Access که بر روی کنسول مدیریت سرور نصب شده است را با انتخاب سرور مقصد در صفحه All Server بررسی کنید و تقش ها و ویژگی ها را برای سرور انتخاب شده مشاهده نمائید. شما همچنین می توانید فایل Readme را برای Windows PowerShell Web Access ببینید.

4-    بعد از اینکه Windows PowerShell Web Access نصب شد، شما باید فایل Readme را مرور کنید که شامل دستورات پایه و دستورالعملهای مورد نیاز برای تنظیم Gateway باشد. فایل Readme در مسیر C:\Windows\Web\PowerShellWebAccess\wwwroot\README.txt قرار دارد.


مرحله دوم : پیکربندی gateway

استفاده از Install-PswaWebApplication cmdlet یک راه سریع برای پیکربندی Windows PowerShell Web Access می باشد. اگرچه شما می توانید  پارامتر UseTestCertificate به Install-PswaWebApplication cmdlet جهت نصب یک گواهینامه self-signed SSL certificate برای تست اهداف آزمایشی اضافه کنید، اما این روش مطمعن و امنی نمی باشد.برای ایجاد یک محیط امن از یک گواهینامه SSL که توسط یک مرجع صدور معتبر امضا شده است ، استفاده کنید. مدیران می توانند گواهی تست را با  یک گواهی امضادار به انتخاب خود و با استفاده از کنسول IIS Manager جایگزین کنند. در ادامه ما دو روش پیکربندی دروازه Windows PowerShell Web Access را برای شما ارائه می دهیم.

پیکر بندی دروزاه Windows PowerShell Web Access با یک گواهینامه  تست  با استفاده از Install-PswaWebApplication:

1-    برای باز کردن Windows PowerShell Web Access یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:
 •    در دسکتاپ ویندوز، از قسمت Taskbar بر روی Windows PowerShell راست کلیک کنید.
 •   در صفحه شروع ویندوز بر روی Windows PowerShell کلیک کنید.

2-    دستور زیر را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید.

 
 
Install-PswaWebApplication –UseTestCertificate
پیکربندی دروازه Windows PowerShell Web Access با گواهی نامه واقعی با استفاده از Install-PswaWebApplication  و IIS Manager:

1-    برای باز کردن Windows PowerShell Web Access یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:
 •     در دسکتاپ ویندوز، از قسمت Taskbar بر روی Windows PowerShell راست کلیک کنید.
 •     در صفحه شروع ویندوز بر روی Windows PowerShell کلیک کنید.


2-    دستور زیر را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید.
Install-PswaWebApplication
تنظیمات Gateway که در ادامه آمده است، در حال اجرای cmdlet پیکربندی شده است. شما می توانید این تنظیمات را بصورت دستی در کنسول IIS manager در صورت دلخواه تغییر دهید. شما می توانید مقادیر پارامترهای WebsiteName و WebApplicationName را در Install-PswaWebApplication cmdlet مشخص کنید.
• Path: /pswa
• ApplicationPool: pswa_pool
• EnabledProtocols: http
• PhysicalPath: %windir%/Web/PowerShellWebAccess/wwwroot
3-    کنسول IIS Manager را با استفاده از یکی از روشهای زیر باز کنید.
 •     در دسکتاپ ویندوز با کلیک بر روی Server manager در taskbar آنرا start  کنید. در منوی tools در server manager بر روی Internet Information Services (IIS) Manager کلیک کنید.
 •     در صفحه نمایش شروع ویندوز بر روی server manager کلیک کنید.
4-    در پنجره درخت IIS Manager ، گره ای را که سرور Windows PowerShell Web Access  بر روی آن نصب شده است را گسترش دهید تا پوشه Site برای شما نمایش داده شود.پوشه های سایت را گسترش دهید.

5-    وب سایتی که نرم افزار وب Windows PowerShell Web Access را بر روی آن نصب کرده اید را انتخاب کنید. در پنجره Actions بر روی گزینه Bindings را کلیک کنید.

6-    در کادر محاوره ای Site Binding بر روی Add کلیک کنید.

7-    در کادر محاوره ای Add Site Binding در فیلد Type گزینه Https  را انتخاب کنید.

8-    در فیلد SSL certificate، از منوی آبشاری signed certificate خود را انتخاب و ok کنید.

نرم افزار وب Windows PowerShell Web Access اکنون برای استفاده بر روی signed SSL certificate شما پیکربندی شده است. با وارد کردن آدرس https://<server_name>/pswa دریک پنجره مرورگر می توانید به Windows PowerShell Web Access دسترسی داشته باشید.


مرحله سوم: پیکربندی یک قانون با مجوز محدود

بعد از نصب Windows PowerShell Web Access و پیکربندی Gateway کاربران می توانند وارد صفحه ورود شوند اما تا زمانی که مدیر Windows PowerShell به آنها اجازه دسترسی ندهد نمی توانند وارد سایت شوند. دسترسی های Windows PowerShell Web Access با استفاده از مجموعه ای از Cmdlet های  Windows PowerShell که در جدول زیر شرح داده شده است قابل کنترل می باشد.

برای اضافه کردن قانون با مجوز محدود:  

1-    یکی از گزینه های زیر را برای باز کردن Windows PowerShell با استفاده از کاربران با حقوق بالا انتخاب کنید:
 •     در دسکتاپ ویندوز، از قسمت Taskbar بر روی Windows PowerShell راست کلیک کنید و بر روی گزینه Run as Administartor کلیک کنید.
 •     در صفحه نمایش شروع ویندوزبر روی  Windows PowerShell راست کلیک کنید و بر روی گزینه Run as Administartor کلیک کنید.
2-    مراحل اختیاری را برای محدود کردن دسترسی کاربران با استفاده از تنظیمات Using Session انجام دهید.

3-    در ادامه دستور زیر را تایپ کنید و Enter را بزنید.
dd-PswaAuthorizationRule –UserName <domain\user | computer\user> -ComputerName <computer_name> -ConfigurationName <session_configuration_name>
4-    شما می توانید قانونی را که ایجاد کردید با استفاده از Get-PswaAuthorizationRule cmdlet چک کنید.تنظیمات معمولی :

مرحله اول: نصب Windows PowerShell Web Access

به منظور نصب Windows PowerShell Web Access با استفاده از Add Roles and Features Wizard :
1-    اگر server manager باز است به مرحله بعد بروید اما اگر باز نیست به یکی از روش های زیر اینکار را انجام دهید:
 •     در صفحه دسکتاپ ویندوز با کلیک بر روی server manager در قسمت taskbar ، server manager را باز کنید.
 •     یا در قسمت start ویندوز  بر روی server manager کلیک کنید.
2-    از منوی manage بر روی Add Roles and Features کلیک کنید.

3-    در صفحه Select installation type ، گزینه Role-based or feature- based installation را انتخاب کنید و next  را کلیک کنید.

4-    در صفحه Select destination server یک سرور را از مجموعه سرورها و یا یک offline VHD را انتخاب کنید. برای انتخاب VHD آفلاین بعنوان سرور مقصد، ابتدا سروری که VHD روی آن بارگذاری می شود را انتخاب کنید و سپس فایل VHD را برای اطلاعات مربوط به چگونگی اضافه کردن سرور به مجموعه سرورها قسمت Server manager help بروید. پس از انتخاب سرور مقصد بر روی گزینه next کلیک کنید.

5-    در صفحه Select features از ویزاد،  Windows PowerShell را باز کنید و سپس Windows PowerShell Web Access را انتخاب کنید.

6-    توجه داشته باشید که باید گزینه های مورد نیاز را مانند .NET Framework 4.5 و نقش خدمات Web Server (IIS) را اضافه کنید. گزینه های مورد نیاز را اضافه کرده و ادامه دهید.

نکته : نصب Windows PowerShell Web Access با استفاده از Add Roles and Features ، Web server  را که IIS Manager snap-in را  در بر می گیرد را نیز نصب می کند.span-in و دیگر ابزارهای مدیریت IIS اگر از Add Roles and Features Wizard استفاده کنید بصورت پیش فرض نصب هستند. اگر Windows PowerShell Web Access را با استفاده از Windows PowerShell cmdlets، همانطور که زیر آمده است نصب کنید، ابزارهای مدیریت بصورت پیش فرض نصب نمی شوند.

7-    در صفحه Confirm installation selections، اگر فایلهای Windows PowerShell Web Access در سروری که در مرحله 4 انتخاب کرده اید، ذخیره نشده اند روی Specify an alternate source path کلیک کنید و مسیر را از روی فایلها اعمال کنید در غیر اینصورت Install را کلیک کنید.

8-    بعد از اینکه Install را زدید، در صفحه Installation progress، پیشرفت مراحل نصب، نتیجه و پیامهایی از جمله هشدارها، خطاها و یا مراحل تایید پس از نصب مورد نیاز برای نصب  Windows PowerShell Web Access را نشان می دهد. پس از اینکه Windows PowerShell Web Access نصب شد باید فایل Readme را مطالعه ای مختصر بنمائید زیرا دستورالعملهای ابتدایی مورد نیاز برای مسیر دریچه (Gateawy) را در بر می گیرد. این دستورالعمل ها در همین قسمت هم نیز آورده شده اند. مسیر فایل Readme این است. C:\Windows\Web\PowerShellWebAccess\wwwroot\README.txt.


مرحله دوم : پیکربندی Gateway

دستورالعملهای این قسمت برای نصب برنامه Windows PowerShell Web Access در یک فهرست فرعی – و نه در یک مسیر اصلی – وب سایت هستند. این فرآیند معادل GUI محور اقدامات انجام شده توسط Install – psw a web application است.
این بخش همچنین دستورالعمل هایی برای چگونگی استفاده از IIS manager به منظور پیکربندی مسیر Gateway در Windows PowerShell Web Access به عنوان وب سایت اصلی است.

    استفاده از IIS  manager برای پیکربندی مسیرGateway در سایت موجود.

    استفاده از IIS manager برای پیکربندی مسیر Gateway به عنوان یک وب سایت اصلی با گواهی قسمت.

 
استفاده از IIS  manager برای پیکربندی مسیرGateway در سایت موجود :

1-    کنسول IIS manager را به یکی از روشهای زیر باز کنید.
 •     در صفحه دسکتاپ server manager را با کلیک بر روی آن در قسمت task bar ویندوز باز کنید. در منوی tools بر روی Internet Information server manager کلیک کنید.
 •     در قسمت Start ویندوز بخشی از عبارت Internet Information server manager را تایپ کنید. روی Shortcut که در قسمت Apps  ایجاد می شود کلیک کنید.
2-    یک مخزن نرم افزار برای Windows PowerShell Web Access ایجاد کنید.گره Gateway Server را در پنجره درخت IIS Manager گسترش دهید و گزینه Application tools را انتخاب کنید و بر روی گزینه Add application tools در پنجره Action  کلیک کنید.

3-    یک مخزن نرم افزار جدید با نام pswa_pool اضافه کنید و بر روی OK کلیک کنید.

4-    در قسمت پنجره درخت IIS Manager ، گره ای که PowerShell Web Access بر روی آن نصب است را باز کنید تا پوشه Site پدیدار شود، آنرا انتخاب کنید.

5-    بر روی وب سایتی (برای مثال default website) که می خواهید وب سایت PowerShell Web Access را به آن اضافه کنید راست کلیک کرده و سپس add application را بزنید.

6-    در قسمت Alias، PowerShell Web Access را تایپ کنید یا یک Alias دیگر را ارائه کنید. این Alias نام راهنمای مجازی می شود. مثلا pswa در URL زیر نشان دهنده نام عاریتی در این مرحله است. https://<servername>/pswa

7-    در قسمت Applicatin pool ، مخزن برنامه ای که در مرحله 3 ایجاد کرده بودید را انتخاب کنید.

8-    در قسمت Physical path، محل برنامه را مشخص کنید. می توانید از محل پیش فرض انتخاب کنید: windir/web و سپس ok را کلیک کنید.

9-    مراحل ذکر شده در قسمت پیکربندی گواهی SSL در IIS manager همین مقاله را بخوانید.

10-    مرحله امنیتی اختیاری : وقتی که وب سایت در پنجره درخت انتخاب شده است، در پنجره محتوا بر روی SSL Setting دابل کلیک کنید. گزینه repaire SSL را انتخاب کنید، سپس در پنجره actions روی گزینه apply کلیک کنید. می توانید در صورت تمایل در پنجره SSL
setting از کاربران متصل به وب سایت WPWA درخواست گواهی سرویس گیرنده کنید. گواهی سرویس گیرنده به شما کمک می کند هویت سرویس گیرنده را بررسی کنید.


11-    وب سایت Windows PowerShell Web access را باز کنید https://<Gateway-server-name>/pswa
مرورگر باید صفحه کنسول Windows PowerShell Web Access  را نشان دهد.
نکته: تا زمانی که به کاربران امکان دسترسی به سایت یا اضافه کردن قوانین داده نشود شما نمی توانید وارد سایت شوید.

12-    در یک قسمت از Windows PowerShell که با حقوق و امکانات بالا (Run as administrator) باز شده است، فایل آغازگر زیر را که در آن application_pool_name نشان دهنده نام مخزن برنامه ای است که در مرحله 3 ایجاد کردید را اجرا کنید تا به مخزن برنامه امکان دسترسی به فایلها داده شود.


استفاده از IIS Mmanager برای پیکربندی مسیر دریچه به عنوان وب سایت اصلی با گواهی تست:

1-    به یکی از روشهای زیر کنسول IIS Manager را باز کنید.
 •     در صفحه دسکتاپ ویندوز Server manager را با کلیک بر روی آن در قسمت Taskbar ویندوز باز کنید. در قسمت tools در server manager روی Internet Information Services (IIS) Manager کلیک کنید.
 •     در صفحه شروع ویندوز قسمتی از Internet Information Services (IIS) Manager را تایپ کنید. بر روی shortcut که در قسمت apps نمایش داده می شود را کلیک کنید.
2-    در پنجره درخت IIS Nanager، گره سروری که روی آن وب سایت Windows PowerShell Web access را باز کنید تا پوشه  سایت برای شما نشان داده شود. پوشه سایت را انتخاب کنید.

3-    در صفحه Actions بر روی Add Website کلیک کنید.

4-    نام وب سایت را تایپ کنید بعنوان مثال Windows PowerShell Web Access را تایپ کنید.

5-    یک مخزن برنامه بصورت خودکار برای وب سایت  ایجاد می شود. برای استفاده از یک مخزن برنامه متفاوت Select را کلیک کنید تا یک مخزن برنامه را برای ارتباط دهی با وب سایت جدید انتخاب کنید. مخزن برنامه جایگزین را در کادر Select Application Pool انتخاب کنید و Ok را بزنید.

6-    در کادر Physical path این آدرس را وارد کنید.

7-    در قسمت Type از بخش Binding گزینه https را انتخاب کنید.

8-    یک شماره پورت را که مورد استفاده وب سایت یا برنامه ای نمی باشد به این وب سایت اختصاص دهید. برای موقعیت یابی پورت های باز می توانید دستور netstat را در Command Prompt اجرا کنید.
شماره پورت پیش فرض 443 است.
اگر وب سایت دیگری از پورت 443 استفاده می کند یا دلایل امنیتی دیگری دارید، شماره پورت را تغییر دهید.اگر وب سایت دیگری روی مسیر Gateway از شماره پورت انتخابی شما استفاده می کند، هنگامی که کلید OK را در کادر Add Website می زنید، هشدار نشان داده می شود بنابراین باید پورتی که استفاده نشده است را انتخاب کنید.

9-    در صورت تمایل اگر برای سازمان لازم است یک Host name ( نام میزبان) را که معقول و مناسب کاربران و سازمان است را انتخاب کنید و Ok را بزنید.

10-    برای یک محیط تولید ایمن تر، توصیه می کنیم که از یک گواهی معتبر که توسط CA به امضا رسیده است را استفاده کنید.شما باید یک گواهی SSL ارائه کنید زیرا کاربران تنها از طریق وب سایت https می توانند به Windows PowerShell Web Access متصل شوند.

11-    روی گزینه ok کلیک کنید تا کادر   Add Website بسته شود.

12-    در یک قسمت Windows PowerShell که با امکانات افزایش یافته کاربر (Run as Administrator) باز شده است، فایل آغازگر زیر را اجرا کنید که در آن application_pool_name نشاند دهنده نام مخزن برنامه ای است که در مرحله 4 ایجاد  کرده اید تا به مخزن برنامه اجازه دسترسی به فایل اجازه (authorization file) را داده باشید.
$applicationPoolName = <application_pool_name> $authorizationFile = "C:\windows\web\powershellwebaccess\data\AuthorizationRules.xml" c:\windows\system32\icacls.exe $authorizationFile /grant ('"' + "IIS AppPool\$applicationPoolName" + '":R') > $null

برای مشاهده حقوق دسترسی به فایل اجازه دستور زیر را اجرا کنید.
c:\windows\system32\icacls.exe $authorizationFile
13-    با وب سایت جدید انتخاب شده در پنجره درخت IIS Manager برای باز کردن و آغاز به کار وب سایت بر روی گزینه Start در پنجره action کلیک کنید.

14-    یک مرورگر را روی دستگاه یک سرویس گیرنده باز کنید.

15-    وب سایت Windows PowerShell Web Access را باز کنید.
از آنجا که وب سایت اصلی (root) به پوشه Windows PowerShell Web Access اشاره می کند و برمی گردد، مرورگر باید صفحه sign-in از Windows PowerShell Web Access را هنگامی که https://< gateway_server_name> را باز می کنید نشان می دهد نباید نیازی به اضافه کردن /pswa داشته باشد.
نکته : با به کاربران اجازه دسترسی به وب سایت، با اضافه کردن قوانین اجازه، داده نشود نمی توانید وارد شوند.


مرحله سوم : پیکربندی یک قانون با مجوز محدود :

بعد از نصب Windows PowerShell Web Access و پیکربندی Gateway کاربران می توانند وارد صفحه ورود شوند اما تا زمانی که مدیر Windows PowerShell به آنها اجازه دسترسی ندهد نمی توانند وارد سایت شوند. دسترسی های Windows PowerShell Web Access با استفاده از مجموعه ای از Cmdlet های  Windows PowerShell که در جدول زیر شرح داده شده است قابل کنترل می باشد. هیچ رابط کاربری گرافیکی قابل مقایسه برای اضافه کردن یا مدیریت مجوز وجود دارد.

برای اضافه کردن قانون با مجوز محدود

1-    یکی از گزینه های زیر را برای باز کردن Windows PowerShell با استفاده از کاربران با سطح دسترسی بالا  انتخاب کنید:
 •     در دسکتاپ ویندوز، از قسمت Taskbar بر روی Windows PowerShell راست کلیک کنید و بر روی گزینه Run as Administartor کلیک کنید.
 •     در صفحه نمایش شروع ویندوزبر روی  Windows PowerShell راست کلیک کنید و بر روی گزینه Run as Administartor کلیک کنید.
2-    مراحل اختیاری را برای محدود کردن دسترسی کاربران با استفاده از تنظیمات Using Session انجام دهید. بررسی کنید که تنظیماتی که می خواهید در قوانین خود استفاده کنید، در حال حاضر وجود دارد.

3-    در ادامه دستور زیر را تایپ کنید و Enter را بزنید.
Add-PswaAuthorizationRule –UserName <domain\user | computer\user> -ComputerName <computer_name> -ConfigurationName <session_configuration_name>
4-    شما می توانید قانونی را که ایجاد کردید با استفاده از Get-PswaAuthorizationRule cmdlet و یا Test-PswaAuthorizationRule -UserName <domain\user | computer\user> -ComputerName  چک کنید.
 پس ازاینه قانون مجوز پیکربندی شده اند ، شما برای ورود کاربران مجاز به کنسول مبتنی بر وب و شروع به استفاده Windows Powershell Web Access آماده هستید.


پیکربندی یک گواهینامه واقعی :
برای یک محیط تولید امن، همیشه از یک گواهینامه SSL معتبر که توسط مرجع صدور گواهینامه (CA) امضا شده است، استفاده کنید.در این قسمت نحوه بدست آوردن و استفاده از یک گواهینامه SSL که توسط CA امضا شده است را ارائه می دهیم.

پیکربندی یک گواهینامه SSL در IIS Manager:

1-    در پنجره درخت IIS Manager سروری که Windows Powershell Web Access روی آن نصب می باشد را انتخاب کنید.

2-    در پنجره محتوا بر روی Server Certificates دوبار کلیک کنید.

3-    در پنجره Action، یکی از گزینه های زیر را انجام دهید :
 •     برای وارد کردن گواهینامه معتبر از یک مکان از شبکه خود بر روی گزینه Import  کلیک کنید.
 •     برای درخواست یک گواهینامه از CA بر روی گزینه Create Certificate Request کلیک کنید.
 •     برای استفاده فوری از یک گواهی که بعدا می توانید توسط CA آنرا امضا کنید بر روی گزینه Create a Self-Signed Certificate را کلیک کنید.
4-    پس از ایجاد یا بدست آوردن یک گواهینامه وب سایتی که می خواهید گواهینامه بر روی آن اعمال شود را انتخاب کنید. در پنجره درخت IIS Manager ، بر روی گزینه Binding در پنجره درخت Action کلیک کنید.

5-    در کادر Add Site Binding، برای سایت Https را اضافه کنید اگر در حال حاضر نمایش داده نمی شود. اگر شما از یک گواهی خود امضا استفاده می کنید این مرحله نیاز نمی باشد.

6-    گواهینامه ای که در مرحله 3 ایجاد کردید یا بدست آوردید را انتخاب کنید و بر روی گزینه Ok کلیک کنید.
 

 فعال سازی و تنظیم IIS Remote Management توسط PowerShell - مدیریت IIS از راه دور

نحوه بکاپ گیری از SQLServer توسط PowerShell

آموزش به اشتراک گذاری پورت USB در ماشین مجازی (Hyper-V – VmWare Esxi)

نحوه نصب ویندوز سرور 2012 نسخه Core - بخش اول

آموزش حذف سرور از اکتیو دایرکتوری با MetaData Cleanup

 

 

 

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد