Search - SP Page Builder
Easy Profile - Search plugin
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
جستجو - برچسب ها
تکنولوژی

آیا می دانید با انجام طرح ترابردپذیری چه اطلاعاتی از سیم کارت شما پاک می شود ؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح ملي ترابردپذيري شماره‌هاي همراه در حالي به اجراي نهايي رسيده که هنوز برخي مشترکان نمي‌دانند با ترابرد شماره‌شان چه اتفاقي براي اطلاعات آنان مي‌افتد ؟ طرح ملي ترابردپذيري شماره‌هاي تلفن همراه در آستانه هفته دولت به صورت تجاري در کشور راه‌اندازي شد تا مردم بتوانند بدون دغدغه خاطري به اثاث‌کشي بين اپراتوري با هزينه اندک بپردازند.

 

اپراتورهاي موبايل کشور نيز با دستور سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي سامانه‌هاي مستقل اما يکپارچه با مرکز ترابرد رگولاتوري را تعبيه و طراحي کردند.

ترابردپذيري شماره‌هاي تلفن همراه (MNP) سرويسي است که به مشترک اجازه مي‌دهد بدون تغيير شماره تلفن همراه خود، از خدمات اپراتور تلفن همراه ديگري استفاده کند.

به عبارت ديگر ارزش سرشماره‌هاي موبايل از بين رفته و با هر سرشماره‌اي مي‌توان وارد اپراتورهاي ارتباطي شد؛ از اين حيث است که مهاجرت و اثاث‌کشي بين اپراتوري نيز به آن اطلاق مي‌شود.

علي‌رغم اينکه اجراي تجاري طرح ملي ترابردپذيري شماره‌هاي تلفن همراه (MNP) بيش از دو هفته است اجرايي شده و پيش از آن هم حدود 40 روز در بستر پايلوت بود، انتظار مي‌رفت اطلاع‌رساني‌هاي بيشتري درباره چالش‌هاي اين طرح صورت گيرد.

در حال حاضر بسياري از مشترکاني که متقاضي ترابرد شماره‌شان هستند يا اين کار را انجام داده‌اند نسبت به برخي امور مرتبط و حياتي اطلاعات کافي ندارند.

يک مورد از چالش‌ها اين است که با انجام ترابرد شماره به اپراتوري ديگر برخي اطلاعات مشترکان پاک مي‌شود و بنابراين در پاسخ به اين سوال که "با ترابرد شماره چه اطلاعاتي از سيم‌کارت پاک مي‌شود؟" بايد گفت : با ترابرد شدن شماره تلفن همراه، تمامي اطلاعاتي که از قبل روي سيم‌کارت وجود داشته مانند دفترچه تلفن حذف مي‌شود، چرا که تعويض سيم‌کارت مانند سوزاندن سيم‌کارت قبلي و دريافت سيم‌کارت جديد است.

علاوه بر اينکه براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري، ميزان اعتبار نيز صفر خواهد شد.

بنابراين مشترکان اعتباري بايد مطلع باشند که علاوه بر پاک شدن اطلاعات موجود روي سيم قبلي‌شان، اعتبار کنوني‌شان را هم از دست مي‌دهند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

خبرنامه سلام دیجی

در خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید

به جمع همراهان ما بپیوندید و همواره بروز باشید

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد