ثبت نام کن 

این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود

مقاله را ثبت کن 

این قسمت برای ثبت مقاله شماست شما بااین کار مقاله خود را ثبت می کنید وباعث می شود دیگران هم ازمقاله شمااستفاده کندوباکمک دیگران مقالت راکامل کن

دیده و برتر شو

این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی  شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.

 

دستورات جدید esxcli در vSphere 6.5

در vSphere 6.5 رابط خط فرمان esxcli با دستورات جدید و توسعه دستورات قبلی بهبود یافته شده است در این مطلب این دستورات را به صورت مختصر بررسی خواهیم کرد عمده دستورات اضافه شده در دسته های زیر قرار گرفته اند.

 

  • پیکربندی USB passthrough
  • پیکربندی و نمایش وضیعت دیوایس های NVMe
  • بررسی صحت امضای VIB
  • نمایش قابلیت های اداپتور استورج
  • نمایش ظزفیت دیوایس ها
  • پیکربندی قابلیت UNMAP در VMFS6
  • پیکربندی iSCSI Target در  VSAN 6.5
  • پیکربندی مقدار coalesce و queue کارت شبکه
  • پیکربندی WBEM

esxcli device driver list

این دستور دیوایس های شبکه و استوریج را با درایور های آنها نمایش می دهد درایورهای مربوط به شبکه با دستور esxcli network nic list و درایو های مربوط به شبکه با دستور esxcli storage core adapter list نیز نمایش داده می شوند ولی این دستور به صورت یکجا کلیه دیوایس ها را نمایش می دهد.

esxcli graphics

در Namespace مربوط  به گرافیک 4 دستور جدید توسعه یافته شده اند این دستورات قابلیت نمایش و تنظیم ویژگی‌های کارت‌های گرافیک را فراهم می‌کنند این دستورات به شکل زیر هستند.

esxcli hardware usb passthrough

این دستور امکان فعال کردن passthrough را برای دیوایس های USB فراهم می کند این دستور اطلاعات دیوایس ها را به صورت “Bus:Dev:vendorId:productId” دریافت کرده و برای اعمال نیاز به این دارد که سرویس usbarbitrator در حالت اجرا باشد دستورات اضافه شده در این بخش به شکل زیر هستند.

esxcli nvme

یک namespace جدید برای مدیریت دیوایس های از نوع NVMe می باشد دستورات اضافه شده در این بخش به شکل زیر هستند.

esxcli software vib signature verify

این دستور برای بررسی صحت امضای تمامی بسته های نصب شده بر روی ESXi مورد استفاده قرار می گیرد در خروجی این دستور نام، نسخه، سازنده و acceptance level هر یک از بسته ها نمایش داده می شود.

esxcli storage core adapter capabilities list

این دستور قابلیت های HBA های از نوع SCSI را نمایش می دهد.

esxcli storage core device capacity list

این دستور ظرفیت هر یک از دیوایس های استورج را به همراه hysical Blocksize,Logical Blocksize, Logical Block Count، سایز و فرمت آن ها نمایش می دهد.

esxcli storage core device latencythreshold

دستورات این بخش مقدار latencythreshold را نمایش داده و همچنین امکان تنظیم این مقدار نیز فراهم شده است.

esxcli storage vmfs reclaim config

نسخه جدید VMFS که با عدد ۶ شناخته می شود از قابلیت UNMAP پشتیبانی می کنند با استفاده  از دستورات این بخش می توان این قابلیت را پیکربندی کرد.

esxcli system stats installtime get

این دستور زمان و تاریخ نصب ESXi را نمایش می‌دهد به هنگام اعمال به‌روزرسانی‌های جدید این مقدار تغییر نخواهد کرد ولی اگر از نسخه های قبلی به نسخه ۶.۵ به روز رسانی کرده باشید این مقدار برابر با زمان و تاریخ به روز رسانی خواهد بود.

esxcli system wbem

این بخش شامل دستورات زیر برای نمایش و پیکربندی WEBM می باشد.

esxcli vsan iscsi

VSAN 6.5 قابلیت iSCSI Target را برای استفاده سرورهای فیزیکی و مجازی فراهم کرده است دستورات این بخش برای پیکربندی این قابلیت به شکل زیر هستند.

esxcli network nic coalesce/queue

دستورات این بخش برای نمایش و پیکربندی مقادیر coalesce و queue کارت شبکه به کار می روند این دستورات به شکل زیر هستند.

نحوه اعمال patch برای کرنل vmware esxi

دلایل انتخاب VMware برای مجازی سازی سرورها

معرفی Software-Defined Data Center) SDDC)

چگونه قابلیت vMotion را به کمک Open-E در VMware پیاده سازی کنیم؟

پشت پرده vMotion چه می گذرد؟

اموزش پیکربندی Vmotion در VMWARE ESXi

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اطلاعات تماس

آدرس:
ایران،تهران، سعادت اباد
تلفن:55101946-021

logo-samandehi
  
  توضیحات مختصر:
 
 سایت digi درتاریخ1395/6/6 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات اموزشی درفضای مجازی به طور رسمی آغاز نمود.digi درایران و کشور های دیگر طرفداران زیادی،چه درمیان کاربران حرفه ای وچه درمیان کاربران عادی ومعمولی در این زمان کوتاه کسب کرده است .hellodigi با دراختیارداشتن 20سرورپشتیبان همیشه بروزمی باشدودرهیچ زمانی از کمک کردن و اموزش دادن  کاربران خوددست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت سایت hellodigi می توانید نقش داشته باشید باگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شوید وجایگاه خود را درشته خود بدست آورید.

 

با ما در تماس باشید