ثبت نام کن 

این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود

مقاله را ثبت کن 

این قسمت برای ثبت مقاله شماست شما بااین کار مقاله خود را ثبت می کنید وباعث می شود دیگران هم ازمقاله شمااستفاده کندوباکمک دیگران مقالت راکامل کن

دیده و برتر شو

این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی  شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.

 

آموزش خروجی گرفتن از MailBox کاربران Exchange Server

ایمیلهای کاربران یکی از مهمترین بخشهای ایمیل سرور می‌باشد که مدیران پشتیبانی شبکه باید پس از راه اندازی ایمیل سرور، همواره نسبت به نگهداری و تهیه بکاپ از آنها حساس باشند.

به صورت پیش فرض بهتر است برای تهیه بکاپ، از بکاپ فول ویندوز یا نرم افزار های ثالث مانند سیمانتک استفاده کنید. اما گاهی ممکن است پیش بیاید که بخواهید کل یک میلباکس را بکاپ گرفته و یا ذخیره کنید یا

ممکن است کارمندی از شرکت رفته باشد و فقط شما میخواهید ایمیلها را نگهداری و اکانت را غیر فعال یا حذف کنید و ده ها مورد دیگر که ممکن است برای شما پیش بیاید و شما نیاز داشته باشید از دیتابیس خروجی بگیرید.

در این مقاله قصد داریم نحوه خروجی گرفتن از میلباکس یک کاربر سرور اکسچنج را آموزش دهیم.

در حالت عادی راهکاری که شاید به ذهن شما برسد این است که روی سیستم برنامه اوتلوک را باز کرده و پس از تعریف آن کاربر مورد نظر از گزینه ImportExport استفاده کنید و از میلباکس کاربر خروجی تهیه کنید. خوب این کار به نتیجه میرسد اما تصور کنید که ۱۰۰ کاربر داشته باشید  بخواهید آنها را خروجی بگیرید.

خوب راه کار دیگر استفاده از محیط Shell اکسچنج برای خروجی گرفتن از میلباکس است.

برای اینکار ابتدا باید به یک کاربر دسترسی خروجی و ورودی میلباکس‌ها را بدهیم

New-ManagementRoleAssignment –Role “Mailbox Import Export” –User RadinParsSafari

از طریق دستور بالا به کاربر Safari در دامین radinpars دسترسی به این رول را دادیم.

برای خروجی گرفتن از یک میلباکس از دستور زیر استفاده میکنیم

New-MailboxExportRequest -Mailbox Safari -FilePath RadinPars ExportsSafari.pst

با این دستور از میلباکس کاربر Safari در مسیر مشخص شده فایلی با پسوند PST خروجی گرفته میشود.

مسیر فوق باید روی سرو به اشتراک گذاشته شده و دسترسی لازم داده شود.

برای دیدن لیست خروحی‌هایی که در حال انجام است از دستور زیر استفاده میکنیم

Get-MailboxExportRequest | Get-MailboxExportRequestStatistics

برای لغو خروجی گرفتن از دستور زیر استفاده میکنیم

Get-MailboxExportRequest | Remove-MailboxExportRequest

یادتان باشد حتما پس از پایان خروجی گرفتن، کلیه درخواستها را با دستور بالا خذف کنید.

خوب حالا شاید تعداد کاربرانمان زیاد باشد و نمیتوانیم تک تک آنها را وارد کنیم، پس از طریق دستور زیر کلیه میلباکس‌های موجود ابتدا از سرور گرفته شده و همگی در مسیر تعریف شده خروجی گرفته می‌شوند.

foreach ($i in (Get-Mailbox | Where {$_.ExchangeVersion.ExchangeBuild.Major -eq 14})) { New-MailboxExportRequest -Mailbox $i -FilePath “RadinPars ExportsSafari.pst” }

این بکاپها را میتوانید درصورت بروز مشکل برای یک کاربر ایمپورت کنید یا حتی با اوتلوک داخل آنرا مشاهده کرده و تمامی ایمیلهای ارسالی و دریافتی و حتی پوشه بندی‌هایی که کاربر برای خود ایجاد کرده است را ببینید.

خوب شاید شما نخواهید همه کاربران را خروجی بگیرید و تعداد مشخصی را مد نظر داشته باشد. برای اینکار یک فایل CSV ایجاد کنید و ستونی با نام Alias ایجاد کرده و کاربرانی که می خواهید بکاپ بگیرید را وارد کرده و فایل را ذخیره کنید و در دستور زیر مسیر فایل را بدهید.

foreach ($i in (Import-Csv .exports.csv)) { New-MailboxExportRequest -Mailbox $i.Alias – FilePath “RadinPars Exports$($i.Alias).pst” }

پیروز و موفق باشید.


 

دانلود Exchange Server 2013 ,2010

آموزش کامل نصب میل سرور Microsoft Exchange Server 2016

آموزش پاک کردن DNS Cache

بررسی اجمالی اکتیو دایرکتوری

تنظیم ساعت سرور و سیستم ها در شبکه دامین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اطلاعات تماس

آدرس:
ایران،تهران، سعادت اباد
تلفن:55101946-021

logo-samandehi
  
  توضیحات مختصر:
 
 سایت digi درتاریخ1395/6/6 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات اموزشی درفضای مجازی به طور رسمی آغاز نمود.digi درایران و کشور های دیگر طرفداران زیادی،چه درمیان کاربران حرفه ای وچه درمیان کاربران عادی ومعمولی در این زمان کوتاه کسب کرده است .hellodigi با دراختیارداشتن 20سرورپشتیبان همیشه بروزمی باشدودرهیچ زمانی از کمک کردن و اموزش دادن  کاربران خوددست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت سایت hellodigi می توانید نقش داشته باشید باگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شوید وجایگاه خود را درشته خود بدست آورید.

 

با ما در تماس باشید