ثبت نام کن 

این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود

مقاله را ثبت کن 

این قسمت برای ثبت مقاله شماست شما بااین کار مقاله خود را ثبت می کنید وباعث می شود دیگران هم ازمقاله شمااستفاده کندوباکمک دیگران مقالت راکامل کن

دیده و برتر شو

این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی  شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.

 

آموزش کامل نصب میل سرور Microsoft Exchange Server 2016

نرم افزار میل سرور Microsoft Exchange Server 2016 در ماه سپتامبر سال 2015 توسط مایکروسافت رسما معرفی شد و مایکروسافت متخصصین شبکه را به استفاده از این محصول جدید دعوت کرد .

اگر شما هم Microsoft Exchange Server 2016 را دانلود کرده اید ممکن است در نصب این برنامه به مشکل برخورد کرده باشید به همین منظور آموزش گام به گام و تصویری نصب این نرم افزار را برای شما کاربران محترم داتیس آماده کرده ایم .

برای آموزش نصب Exchange Server 2016 از مجازی ساز hyperV استفاده خواهیم کرد و از ویندوز سرور 2012R2 برای این فرایند کمک خواهیم گرفت . بنابراین شما نیاز به یک سرور 2012R2 به عنوان DC دارید که باید روی آن اکتیو دایرکتوری و DNS را هم نصب کرده باشید به عبارتی باید یک دامین آماده کنید تا سراغ نصب اکسچنج سرور برویم !

 انواع پروتکل های میل سرور

دانلود Exchange Server 2013 ,2010

دانلود SQL Server 2014 Enterprise x64

دانلود 2015 وMicrosoft Dynamic CRM 2011

آموزش نصب Microsoft Dynamic CRM

اموزش نصب ﻧﺮم اﻓﺰار2015 Skype For Business

 

VM دیگری نیز نیاز دارید به نام ex-2016 که باید ویندوز سرور 2012R2 باشد و می بایست Join دامین شود . بنابر این ما در حال حاضر دو تا vm داریم که روی member server اکسچنج 2016 را نصب می کنیم .

قبل از شروع نصب Exchange Server 2016 باید پیش نیاز های آن را نصب و آماده کنیم :

1 – نصب Microsoft .NET Framework 4.5.2

این نرم افزار را از سایت مایکروسافت  می توانید دانلود کنید و بر روی ماشین مجازی ex-2016 که قرار است سرور exchange باشد نصب کنید .

 

2 – نصب Unified Communications Managed API 4.0 Runtime

این نرم افزار را از سایت مایکروسافت (لینک) می توانید دانلود کنید و بر روی ماشین مجازی ex-2016 که قرار است سرور exchange باشد نصب کنید .

3 – حالا به سرور اصلی DC بروید و به منظور آماده سازی Schema و Active directory مراحل زیر را انجام دهید :

در محیط DC برنامه CMD را باز کنید و ابتدا به مسیر DVD اکسچنج بروید و سپس دستور زیر را در اجرا کنید :

Setup.exe /PrepareSchema /IAcceptExchangeServerLicenseTerms

اگر همه چیز مرتبط و درست پیش برود توانسته ایم schema را آماده سازی کنیم و مانند تصویر زیر پیغام موفقیت را خواهید دید .

حالا باید active directory را آماده سازی کنیم به همین منظور در محیط cmd در داخل DC عبارت زیر را اجرا می کنیم :

Setup.exe /PrepareAD /OrganizationName:”<organization name>” /IAcceptExchangeServerLicenseTerms

البته در قسمت organization name اسم سازمان خود را وارد کنید مثلا : Datisnetwork ، بعد از اجرای دستور اگر عملیات موفقیت آمیز باشد تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

و در ادامه با وارد کردن دستور زیر دامین را آماده میکنیم :

Setup.exe /PrepareAllDomains /IAcceptExchangeServerLicenseTerms

 

4 – حال که dc آماده شده باید پیش نیاز های سرور exchange را نیز روی ex-2016 نصب کنیم . برای اینکار کافیست دستورات زیر را در محیط powershell وارد کنید :

پیش نیاز های رول mailbox :

Install-WindowsFeature AS-HTTP-Activation, Desktop-Experience, NET-Framework-45-Features, RPC-over-HTTP-proxy, RSAT-Clustering, RSAT-Clustering-CmdInterface, RSAT-Clustering-Mgmt, RSAT-Clustering-PowerShell, Web-Mgmt-Console, WAS-Process-Model, Web-Asp-Net45, Web-Basic-Auth, Web-Client-Auth, Web-Digest-Auth, Web-Dir-Browsing, Web-Dyn-Compression, Web-Http-Errors, Web-Http-Logging, Web-Http-Redirect, Web-Http-Tracing, Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Lgcy-Mgmt-Console, Web-Metabase, Web-Mgmt-Console, Web-Mgmt-Service, Web-Net-Ext45, Web-Request-Monitor, Web-Server, Web-Stat-Compression, Web-Static-Content, Web-Windows-Auth, Web-WMI, Windows-Identity-Foundation

Install-WindowsFeature RSAT-ADDS

نکته * در سروری که رول فوق را نصب میکنید حتما باید Microsoft .Net Framework 4.5 نصب شده باشد .

پیش نیاز های رول Edge Server :

کافیست دستور زیر را در محیط پاورشل وارد کنید :

Install-WindowsFeature ADLDS

نکته * در سروری که رول فوق را نصب میکنید حتما باید Microsoft .Net Framework 4.5 نصب شده باشد .

*** نکته مهم *** Exchange Server 2016 سه Role مهم و اساسی دارد : mailbox , edge transport , management tools که در اینجا روی سرور ex-2016 رول Mailbox را نصب می کنیم و امکان نصب همزمان mailbox و edge transport روی یک سرور وجود ندارد .

خب مرحله اول با موفقیت به پایان رسید و توانستیم زمینه را برای نصب میل سرور exchange 2016 آماده کنیم . حال در سروری که آن را آماده نصب کرده ایم فایل setup.exe را اجرا می کنیم و منتظر می مانیم تا ویزاردی مشابه تصویر زیر برای ما باز شود سپس مطابق تنظیمات تصاویر مراحل را طی کنید :

نصب به پایان رسید . برای ورود به محیط مدیریت exchange 2016 در مرورگر خود آدرس زیر را وارد کنید :

https://<FQDN_of_the_Exchange_Server>/ECP

در صفحه باز شده رمز و پسورد مدیریت دامین خود را وارد کنید و تنظیمات میل سرور را انجام دهید .

انواع پروتکل های میل سرور

دانلود Exchange Server 2013 ,2010

دانلود SQL Server 2014 Enterprise x64

دانلود 2015 وMicrosoft Dynamic CRM 2011

آموزش نصب Microsoft Dynamic CRM

اموزش نصب ﻧﺮم اﻓﺰار2015 Skype For Business

دیدگاه‌ها  

0 #2 mohamada 1395-07-01 14:40
sepaddddd :lol:
نقل قول کردن
0 #1 alii 1395-07-01 11:14
aliii booood lezat bordim :lol:
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اطلاعات تماس

آدرس:
ایران،تهران، سعادت اباد
تلفن:55101946-021

logo-samandehi
  
  توضیحات مختصر:
 
 سایت digi درتاریخ1395/6/6 فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات اموزشی درفضای مجازی به طور رسمی آغاز نمود.digi درایران و کشور های دیگر طرفداران زیادی،چه درمیان کاربران حرفه ای وچه درمیان کاربران عادی ومعمولی در این زمان کوتاه کسب کرده است .hellodigi با دراختیارداشتن 20سرورپشتیبان همیشه بروزمی باشدودرهیچ زمانی از کمک کردن و اموزش دادن  کاربران خوددست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت سایت hellodigi می توانید نقش داشته باشید باگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شوید وجایگاه خود را درشته خود بدست آورید.

 

با ما در تماس باشید